Jurečka po 35 letech honí duchy komunismu. Začal s krácením důchodů
Prominentní osoby komunistického režimu budou mít nižší důchody. Naopak disidenti si výrazně polepší.
Prominentní osoby komunistického režimu budou mít nižší důchody. Naopak disidenti si výrazně polepší.
Marta Gottwaldová toužila zapsal se do srdce národa stejně jako její předchůdkyně Hana Benešová. Nepodařilo se jí to ani po 125 letech od svého narození.
Ped 20 lety vyšel z vězení Karel Hoffmann, člověk, který v srpnu 1968 nechal přerušit rozhlasové vysílání. Dnes je jednou z hlavních postav Mádlova filmu Vlny.
V době, kdy o sobě Joe Biden mluví jako o první černošské prezidentce a plete si ukrajinského prezidenta s ruským, působí projev Miloše Jakeše z Červeného Hrádku trochu archaickým dojmem. Stále však přibližuje atmosféru konce komunismu v Československu.
Dnes uplynulo přesně 34 let od chvíle, kdy zanikla do té doby všemocná Státní bezpečnost. Její poslední šéf, i když ho soud poslal za mříže, do vězení nikdy nenastoupil.
Od podpisu Anticharty uběhlo dnes 47 let. Řada umělců, kteří tehdy svůj podpis pro prohlášení v režii KSČ připojili, jej po Sametové revoluci odvolali.
Protestní akce dvou disidentů před úřadem vlády přinesla ovoce. Poslanci se shodili na zvýšení důchodů pro bojovníky proti komunismu.
Před 35 lety začala přeměna československé společnosti. Palachovým týdnem se spustil proces, který vyvrcholil v listopadu 1989 Sametovou revolucí.
V okamžiku, kdy Edvard Beneš a Josif Stalin přesně před 80 lety podepsali československo-sovětskou smlouvu, zpečetili tím osud země na dlouhá léta.
29. listopadu, tedy přesně před 34 lety, se KSČ zřekla své vedoucí úlohy. Strůjce této myšlenky, ministr bez portfeje Marián Čalfa, vyšplhal po hřbetech svých spolustraníků k politickému triumfu.