Francie od července zakáže kouření na plážích i v parcích
Od 1. července začne platit největší zákaz kouření v historii Francie.
Od 1. července začne platit největší zákaz kouření v historii Francie.
Svěží příchutě jako žvýkačka nebo mentol nejsou jen neškodným doplňkem. Podle WHO se staly hlavním lákadlem pro mladé, kteří kvůli nim začínají s nikotinem – a propadají závislosti, která může mít smrtelné následky.
Vyšší daně z cigaret by v chudších zemích mohly každoročně zachránit až 281 tisíc dětí do pěti let. Nejvíce by přitom profitovaly nejchudší rodiny, ukazuje nová studie.
Rakovinu plic lékaři čím dál častěji diagnostikují pacientům, kteří nikdy nekouřili. Podle odborníků za to může zejména znečištěné ovzduší.
Od ledna platí v Miláně zákaz kouření na veřejných prostranstvích. Nové opatření, které zahrnuje ulice i parky, má zlepšit kvalitu ovzduší a chránit zdraví obyvatel před pasivním kouřením.
V Miláně si už nezapálíte. V druhém největším italském městě platí od Nového roku úplný zákaz kouření. Existují i další města, která kouření na svém území nestrpí.
Jednorázové elektronické cigarety přivádí mládež ke kouření. Takové je stanovisko belgických úřadů, kteří tomu chtějí udělat přítrž.
Evropská unie chce nařídit zákaz kouření na mnohem více místech, než je tomu nyní. Kuřáci v tuzemsku by si například už ani nezapálili na zahrádkách restaurací, což se týká i elektronických cigaret.
Kuřáci budou mít zase těžší život. Podle toho, co na ně chystá Evropská unie, už si nezapálí skoro nikde.
Kuřáci ve Velké Británii budou mít zase složitější život. Vláda chce razantně rozšířit místa, kde bude tento zlozvyk zakázán.