Afrika usiluje o mír v Kongu. Boje na hranicích s Rwandou stále pokračují
Oficiálně na východě Konga nyní platí příměří. Tamní úřady však varují, že se separatisté z rwandské skupiny M23 pokouší dostat do tamní metropole Bukawu.
Oficiálně na východě Konga nyní platí příměří. Tamní úřady však varují, že se separatisté z rwandské skupiny M23 pokouší dostat do tamní metropole Bukawu.
Východ Konžské demokratické republiky čelí katastrofální situaci. Boje ničí nemocnice, tisíce lidí jsou zraněné či mrtvé. WHO volá po pomoci a ochraně zdravotníků.
Japonsko začne příští týden dodávat Demokratické republice Kongo tři miliony dávek vakcín proti mpoxu, známému dříve jako opičí neštovice.
Zejména děti, především ty podvyživené, decimuje nová nemoc v Demokratické republice Kongo. Zabývají se jí už i zdravotníci OSN.
Nákaza mpox, dříve známá jako opičí neštovice, se stále šíří, přičemž nové případy hlásí i země mimo Afriku. Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje, že virus by mohl představovat stále aktuální hrozbu.
Světová zdravotnická organizace schválila dva nové diagnostické testy na opičí neštovice, čímž rozšiřuje možnosti testování v nízkopříjmových zemích.
Světová zdravotnická organizace (WHO) zahájila nový strategický plán, jehož cílem je zastavit šíření nákazy mpoxu.
Mpox se šíří Afrikou. Brzy by v nejpostiženějších regionech měla být zahájena vakcinace.
Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila africkou epidemii opičích neštovic jako globální nouzový stav. Nemoc mpox, která zasáhla již přes tucet zemí, ohrožuje děti i dospělé a vyžaduje mezinárodní pomoc.
Africká unie vyhlásila nejvyšší stupeň ohrožení veřejného zdraví kvůli prudce se šířící epidemii opičích neštovic.