Globální oteplování může způsobit obrovské ekonomické škody
Globální oteplování přivede s největší pravděpodobností do konce tohoto století většinu průměrných lidí po celém světě na mizinu. Kvůli rostoucím teplotám budeme téměř o polovinu chudší.
Globální oteplování přivede s největší pravděpodobností do konce tohoto století většinu průměrných lidí po celém světě na mizinu. Kvůli rostoucím teplotám budeme téměř o polovinu chudší.
Evropané nikdy nekupovali a nevyhazovali více oblečení, obuvi a dalších textilií než dnes, což má negativní dopad na životní prostředí a klima.
Arktický led dosáhl nejslabšího zimního vrcholu za posledních 47 let, což je alarmující známka klimatických změn.
Nová zpráva Světové meteorologické organizace přináší alarmující zjištění – klimatické změny se zrychlují a některé jejich důsledky budou nevratné po celá staletí.
Globální hladina moří v roce 2024 rostla rychleji, než předpovídaly modely. Podle studie vedené NASA za tím stojí extrémní oteplování oceánů a tání ledovců. Tempo vzestupu se oproti minulým letům výrazně zrychlilo.
Rašení stromů a kvetení rostlin začíná v posledních letech v Evropě stále dříve. Letošní nástup jara byl sice oproti loňsku mírně opožděný, ale ve srovnání s minulými dekádami je zřejmý výrazný posun.
Rostoucí teploty a vlhkost podporují šíření nebezpečných mykotoxinů, které ohrožují lidské zdraví.
Téměř každý třetí strom na světě je nyní ohrožen vyhynutím, varuje nejnovější zpráva Mezinárodní unie pro ochranu přírody (IUCN).
Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) zveřejnila zprávu, která upozorňuje na nutnost účinnějších opatření pro kontrolu emisí metanu v Evropě i na globální úrovni.
Evropská unie zatím nedosahuje svých klimatických a environmentálních cílů pro rok 2030. Podle nové zprávy Evropské agentury pro životní prostředí (EEA) je nutné razantněji podpořit oběhové hospodářství, chránit biodiverzitu a snížit spotřební stopu.