Jaké nás čeká léto? Konec La Niňa uvolní ruce klimatické změně
Bude letošní léto pokračovat v tradici rekordních veder posledních let? Nečekaný konec La Niňa by tomu nasvědčoval.
Bude letošní léto pokračovat v tradici rekordních veder posledních let? Nečekaný konec La Niňa by tomu nasvědčoval.
Pode evropské meteorologické služby Copernicus byl letošní březen opět rekordní. Teploty se podepisují i na stavu arktického ledovce.
Téměř 930 milionů korun daly Lesy České republiky v minulém roce na údržbu, obnovu a další práce spojené s vodními toky a nádržemi. Všechna provedená opatření mají jeden hlavní účel – adaptovat krajinu na klimatickou změnu.
Program Green Deal For Europe nemá v České republice většinové zastání. Jako příležitost pro boj s klimatickou změnou jej chápe pouze 27 procent Čechů.
Zpomalení antarktického proudu by mohlo výrazně ovlivnit život v oceánu. Na svědomí bude mít i další tání ledovců.
Německo bylo dosud evropskou vlajkovou lodí v ochraně klimatu. I ono už nyní uznává, že nebude možné cíle splnit. Tato zpráva přichází v souvislosti s hroutícím se hospodářstvím, které vláda dosud upozaďovala před ekologií.
Podle šéfa německé strany Linke v Německu pořád málo migrantů a země by snesla mnohem více. Hovoří o přijímání milionu běženců ročně.
Uplynulý rok bude v historii zapsaný jako nejteplejší za dobu měření. Hodnoty dosáhly kritické meze.
Emise metanu rostly za posledních pět let rychleji než v jakémkoli jiném zaznamenaném období. Viníkem jsou tropické mokřady.
Na japonské hoře Fudži už zase leží sníh. Letošní pozdní termín, kdy se na vrcholu objevila pokrývka, ještě nebyl nikdy zaznamenán.