Začal jeden z procesů století. Keňa soudí hlavní strůjce masakru v lese Shakahola
Soud v africké Keni začal rozplétat masakr v lese Shakahola. Na lavici obžalovaných usedlo přes 90 obviněných.
Soud v africké Keni začal rozplétat masakr v lese Shakahola. Na lavici obžalovaných usedlo přes 90 obviněných.
Protesty v Keni, namířené proti prezidentovi Williamovi Rutoovi, gradují. Policie už zatkla skoro tři sta lidí. Ruto vyzval k dialogu, ale protestující s ním mluvit nechtějí.
Přestože keňský prezident William Ruto přislíbil, že spornou daňovou reformu nepodepíše, v ulicích Nairobi se stále, ač v menší míře, protestuje. Demonstrace už stály život 30 lidí.
Keňou zmítají obrovské protesty, kdy se lidem nelíbí schválení daňové reformy, která by měla zvýšit už tak neúnosné náklady na živobytí. Ulice Nairobi se proto změnily v bojiště
Keňa se chce stát průkopníkem jaderné energeticky na černém kontinentu. Stavba první elektrárny má však řadu odpůrců.
Po povodních v Keni je hlášeno 238 mrtvých. V zasažených oblastech se rozmáhá cholera.
Přívalové deště v Tanzanii a Keni způsobily záplavy a sesuvy půdy. Z oblasti je hlášeno 155 obětí.
Dalším důkazem eskalace násilí na Haiti je skutečnost, že USA i Německo evakuovaly pracovníky svých ambasád. Premiér Ariel Henry, proti němuž puč míří, zatím přebývá v Portoriku.
Haitská vláda si od vyslání vojáků z Keni slibovala uklidnění situace na ostrově. Opak je však pravdou a v zemi začal platit výjimečný stav.
Seznam organizovaných zločineckých skupin v Keni se rozrostl o další položku. Vláda totiž postavila mimo zákon církev Good News International Ministries spojenou s masakrem, který si vyžádal 429 životů.