Jihokorejský prezident stanul před soudem. Hrozí mu trest smrti
V Jižní Koreji začal historicky první trestní proces s úřadujícím prezidentem. Jun Sok-jol čelí obvinění ze vzpoury kvůli neúspěšnému pokusu o zavedení stanného práva.
V Jižní Koreji začal historicky první trestní proces s úřadujícím prezidentem. Jun Sok-jol čelí obvinění ze vzpoury kvůli neúspěšnému pokusu o zavedení stanného práva.
Ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček při návštěvě Jižní Koreje podepsal dohodu o užší spolupráci v oblasti polovodičů.
Po nedávné nejsmrtelnější letecké havárii v historii Jižní Koreji nařídila země letištím instalaci radarů a termovizních kamer pro detekci a sledování ptáků.
Na bojiště na východě Evropy pravděpodobně odjedou další vojáci Severní Koreje. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila jihokorejská armáda.
Odvolaný jihokorejský prezident poprvé vypovídal o pohnutkách, které jej vedly k vyhlášení stanného práva. Za to mu hrozí mnohaleté vězení.
Policie zatkla přes 40 demonstrantů, kteří vtrhli do soudní budovy poté, co byla prodloužena vazba exprezidenta Juna Sok-jola. Po dalších aktérech se pátrá.
Vyšetřovatelé žádají prodloužení vazby pro odvolaného jihokorejského prezidenta Jun Sok-jola. Pokud jim soud nevyhoví, politik, který je zodpovědný za vyhlášení stanného práva v zemi, půjde dnes večer na svobodu.
Že za leteckou tragédii z konce roku v jihokorejském Muanu může srážka s ptákem, je takřka jisté. Vyšetřovatelé našli zbytky opeřence v motoru stroje.
Vyhlášení stanného práva v Jižní Koreji má pokračování. Po řadě neúspěšných pokusů se policii podařilo zadržet odvolaného prezidenta Jun Sok-jola, který výjimečný stav v prosinci vyhlásil.
Černé skříňky byly jednou z nadějí, jak zjistit, proč letadlo se 181 lidmi na palubě narazilo v Jižní Koreji na ranveji do zdi a explodovalo. Teď se ukázalo, že čtyři minuty před nárazem přestaly pořizovat záznam.