Američtí vojáci zůstanou v Sýrii. USA se obávají návratu Islámského státu
Panuje hrozba, že by se vlády v Sýrii mohl chtít chopit Islámský stát. Podle šéfa americké obrany je proto nutné, aby síly USA v blízkovýchodním státě zatím zůstaly.
Panuje hrozba, že by se vlády v Sýrii mohl chtít chopit Islámský stát. Podle šéfa americké obrany je proto nutné, aby síly USA v blízkovýchodním státě zatím zůstaly.
Vazby útočníka z New Orleans na blízkovýchodní teroristickou organizaci Islámský stát, jsou už jasné. Počet jeho obětí však stále stoupá.
Severovýchod Sýrie se stal dějištěm útoku kurdských sil na povstalce. Ti sympatizují s režimem tureckého prezident Erdogana.
Pákistán po včerejším útoku na severozápadě země, kdy ozbrojenci zabili přes 40 šíitských muslimů, zažívá velké protesty. V oblasti operují skupiny jako Islámský stát nebo Tálibán.
Tentokrát policie zakročila včas a mladého Turka zadržela předtím, než mohl svůj úmysl, pozabíjet na vánočních trzích co nejvíce lidí, uskutečnit. Mladík je už ve vazbě.
Rakouská policie rozšiřuje okruh podezřelých a obviněných, kteří měli mít prsty v plánovaném útoku na koncert Taylor Swift. Kromě 19letého Rakušana, zadržela i o rok mladšího Iráčana.
Rakouská policie udeřila proti podporovatelům Islámského státu. Ty se rekrutují z řad čečenských přistěhovalců.
Německá policie řeší další případ, kde hlavní roli hrají běženci z Blízkého východu, tentokrát dokonce členové Islámského státu. Manželský pár z Iráku viní například ze zločinů proti lidskosti.
Celkem 13 podezřelých mají nyní ruské úřady pod zámkem v souvislosti s teroristickým útokem na okraji Moskvy. Při něm zemřelo přes 140 návštěvníků koncertu ruské rockové kapely.
Stejně jako v případě útoku na okraji Moskvy, vedly stopy po atentátnících z íránské piety za generála Sulejmáního, rovněž do Tádžikistánu. Proto íránské úřady své kolegy z Kremlu varovaly, že Islámský stát chystá útok na ruském území.