Sršně asijské je třeba hlásit. Lidé by je však neměli likvidovat sami
Podle odborníků sršeň asijská přichází do České republiky především přepravou zboží, přičemž v Evropě byla poprvé zaznamenána v roce 2003.
Podle odborníků sršeň asijská přichází do České republiky především přepravou zboží, přičemž v Evropě byla poprvé zaznamenána v roce 2003.
Po letech se v Českém krasu opět usadili okáči skalní. Šest set housenek tohoto ohroženého motýla bylo nedávno vypuštěno do národní přírodní památky Kotýz.
I když se často mluví o úbytku populací hmyzu, jako jsou včely a motýli, obrovské mezery v datech znemožňují účinnou ochranu zbytku hmyzí říše. Nová studie ukazuje, jak málo víme o většině druhů.
Příroda opět překvapuje. Stejné chemické látky, které lidé používají k uchování potravin, využívají i brouci k ochraně svých houbových zahrádek.
Počet motýlů ve Spojených státech se za posledních 20 let snížil o 22 procent, ukazuje nová studie zveřejněná v časopise Science.
Neustále se zvyšující spotřeba průmyslových hnojiv snižuje po celém světě množství hmyzích opylovačů. Umírají hlady, protože pohnojená rozpínavá tráva udusí mnoho kvetoucích rostlin.
Obří šváb s elektrodami na zádech nebo pavouk potemník jako robot? To není obrázek z sci-fi filmu, ale realita. Vědci v australské laboratoři pracují na vytvoření funkčního robobrouka. Používají přitom skutečný živý hmyz.
Od začátku června vyjížděli hasiči z Plzeňského kraje téměř ke 160 likvidacím obtížného hmyzu. "Než nás budete volat, ujistěte se, že vás nebo vaše blízké hmyz opravdu ohrožuje," žádají teď veřejnost.
Severovýchod USA čelí invazi obřích jedovatých pavouků, kteří dovedou plachtit vzduchem.
Vědci z univerzity v Exeteru vymysleli systém, díky kterému asijské sršně monitoruje umělá inteligence.