Věstonické venuše není vyrobená z kostí mamuta
Soška slavné Věstonické venuše není vyrobena z kostí mamuta, jak se dlouho předpokládalo.
Soška slavné Věstonické venuše není vyrobena z kostí mamuta, jak se dlouho předpokládalo.
Přesně před 405 lety dorazilo do britské kolonie Virginie prvních dvacet afrických otroků, což znamenalo začátek více než dvou a půl století otroctví v Severní Americe.
Nová studie odhaluje, že šestitunový oltářní kámen v centru Stonehenge pochází ze Skotska, a ne z Walesu, jak se dosud předpokládalo. Tento objev otevírá nové otázky ohledně dopravy a koordinace ve starověké Británii.
Panamský průplav, monumentální stavba spojující Atlantik a Pacifik, byl slavnostně otevřen 15. srpna 1914 průjezdem americké lodi Ancon.
Na pilířích naleziště Göbekli Tepe v Turecku byly nalezeny symboly, které by mohly být nejstarším lunisolárním kalendářem na světě.
V Pompejích byly nalezeny ostatky muže a ženy, kteří zahynuli během katastrofického výbuchu Vesuvu. Jejich kostry byly objeveny v někdejší ložnici, kde se ukryli před erupcí.
Na indonéském ostrově byly nedávno objeveny fosilie, které naznačují, že naši dávní příbuzní byli ještě menší než dříve zkoumaní „hobiti“.
Pátého srpna 1914 byl v Ohiu nainstalován první elektrický semafor na světě. Změnil způsob řízení dopravy.
Pražský hrad nyní odhaluje svá tajemství díky nové mobilní aplikaci „Pražský hrad archeologický“, která zpřístupňuje pět nejdůležitějších archeologických areálů, běžně veřejnosti nepřístupných.