Počet mrtvých v Tibetu rychle stoupá. Lidé jsou uvěznění v troskách domů
Obětí přibývá a záchranné práce komplikuje třeskutý mráz. Šance lidí, kteří jsou stále uvězněná v sutinách domů posvátného tibetského města Žikace, se snižují.
Obětí přibývá a záchranné práce komplikuje třeskutý mráz. Šance lidí, kteří jsou stále uvězněná v sutinách domů posvátného tibetského města Žikace, se snižují.
Druhá nejvyšší hora světa byla poprvé zdolána teprve před 70 lety. Později než Mount Everest.
Rekord 56,7 stupňů z července 1913 v kalifornském Údolí smrti zatím nepadl. Indické Dillí se k němu ale blíží. Včera tam naměřili 52,3 stupně.
Proslulé lyžařské středisko Gulmarg v Himalájích je uprostřed ledna bez sněhu. Může za to sucho. Provozovatelé začínají sčítat škody.
Všech 41 dělníků, které 12. listopadu zasypal tunel v Himalájích, je v bezpečí v nemocnici.
Všechny pokusy o záchranu zatím uvízly na mrtvém bodě. Zasypaní dělníci jsou podle úřadů v bezpečí, mají elektřinu, světlo a zásoby kyslíku. Záchranné týmy jim potrubím dopravují jídlo, vodu a léky, několik z nich má totiž úplavici.
Řidič autobusu nese pravděpodobně veškerou vinu na tragické nehodě, která se stala v indické oblasti Kašmír. Zemřely při ní desítky lidí.
Během 48 hodin se rodák z Košic zapsal do knihy rekordů a zemřel při pádu do děsivé hlubiny Západního kotle Mount Everestu. Od tohoto okamžiku uplynulo dnes 39 let.
Zrychlující se úbytek himalájských ledovců může mít dramatický dopad na život lidí pod nejvyššími horami světa. Podobný problém řeší i Alpy.
Neuvěřitelný souboj dvou nepálských šerpů pokračuje. Když v polovině května srovnal šerpa Pasang Dawa rekord kolegy Kamiho Rity z roku 2018, který vystoupal 26krát na Mount Everest, nikdo nečekal, co nastane.