Netanjahu má problém. Proti vládě protestovalo více než sto tisíc jeho lidí
Izrael kvůli vále v Pásmu Gazy zažívá nepokoje. Proti protestujícím, kteří se vymezují vůči osobě premiéra Benjamina Netanjahua, zasáhla policie.
Izrael kvůli vále v Pásmu Gazy zažívá nepokoje. Proti protestujícím, kteří se vymezují vůči osobě premiéra Benjamina Netanjahua, zasáhla policie.
Mírovou smlouvu měl údajně Egypt změnit v neprospěch Izraele. Navíc je na stole dnešní tragická přestřelka na hranicích.
Írán se rozloučil s tragicky zesnulým prezidentem Ebrahímem Raísím. Nad jeho rakví však kromě náboženských poct zaznívaly i politické projevy. Až milion lidí pak zaplnil ulice v Teheránu.
Tři evropské státy uznají samostatnost Palestiny. Takový krok podle jejich lídrů není ústupek Hamásu, ale uznání suverénního území pro palestinský lid.
Hlavním představitelům Izraele se nelíbí zatykač na premiéra a ministra obrany. Odmítavý názor vyjádřil i český premiér, ovšem skutečné zadržení obou politiků je málo pravděpodobné.
Írán se po pádu vrtulníku ocitl bez hlavy státu. Ta další by měla vzejít z voleb, které musí vypsat do 50 dnů.
Izrael podle tureckého prezidenta Erdogana vytvořil z Pásma Gazy koncentrační tábor pod širým nebem. Premiéra Netanjahua pak přirovnal k Adolfu Hitlerovi.
Izrael útokem na Rafáh riskuje své spojenectví s USA. Vedení Židovského státu už odmítlo americké výhrady a hrozbu přerušení dodávek zbraní.
Ani vyjádření Hamásu, že přijme izraelské podmínky příměří, neodvrátilo útok na město Rafáh. Z něho stále prchají běženci, kteří se v něm ukrývali po útocích na severu Pásma Gazy.
Příznivci osvobození Palestiny neomaleným způsobem narušili akci Pochod živých, která je připomínkou obětí holokaustu. Navíc se koná na místě, kde se tato zvěrstva páchala, v koncentračních táborech Osvětim a Březinka.