Izrael našel největší továrnu Hamásu. Byla pod hlavní dálnicí v Pásmu Gazy
Hamás výrobnu svých zbraní, včetně těch dlouhého doletu, ukrýval pod hlavní dálnicí v Pásmu Gazu. Nyní do podzemní továrny nakráčela izraelská armáda.
Hamás výrobnu svých zbraní, včetně těch dlouhého doletu, ukrýval pod hlavní dálnicí v Pásmu Gazu. Nyní do podzemní továrny nakráčela izraelská armáda.
Na nejvyšší vrchol Izraele, kde sídlí základna, monitorující vzdušný prostor nad celým státem, zaútočilo hnutí Hizballáh. Jde o první odvetu za zabitého šéfa Hamásu v Bejrútu.
Další útok na nejposvátnější místa Ameriky – tak komentují lidé na sociálních sítích demonstraci příznivců Hamásu v Los Angeles a následné poničení vstupní brány hřbitova, kde leží 85 tisíc amerických veteránů.
I přes útok Izraelců v centru hlavního města Bejrútu nechce libanonská vláda válku s Izraelem. Zbraněmi však řinčí tamní radikální organizace Hizballáh.
Američané zůstanou dál vojensky činní na Blízkém východě. Spojené státy podepsaly smlouvu s Katarem o dalším užívání letecké základny poblíž Dauhá.
Nejsme hvězdička na americké vlajce, vzkázal do Washingtonu izraelský ministr Ben Gvir. Právě on je jedním z velkých zastánců vystěhování Palestinců z Pásma Gazy, které USA odmítá.
Situace mezi Izraelem a Libanonem se vyostřila. Může za to dronový útok, který připravil o život jednoho z nejvyšších šéfů Hamásu, k němuž však došlo v libanonském hlavním městě Bejrútu.
Podporu a pochopení střídá znepokojení nad intenzitou úderů. Jihoafrická republika se přidává k zemím, kterým se počínání Izraele v Pásmu Gazy nelíbí. Židovský stát dokonce obviňuje z genocidy.
Izraelská armáda se musí připravit i na válku s Hizballáhem. Ten operuje v libanonské pohraniční oblasti a velký vliv má i na vládu v Bejrútu.
Izrael povede boje do úplného zničení Hamásu, řekl premiér Benjamin Netanjahu. Izraelská armáda však ostřeluje i uprchlické tábory.