Netanjahu má namále. Sto tisíc lidí požadovalo v Jeruzalému nové volby
Izrael zažil největší protesty proti vládě od začátku války s radikálním palestinským hnutím Hamás. Protestující se dožadují zejména nových voleb.
Izrael zažil největší protesty proti vládě od začátku války s radikálním palestinským hnutím Hamás. Protestující se dožadují zejména nových voleb.
Krok Spojených států, které nevetovaly rezoluci Rady bezpečnosti OSN o příměří v Pásmu Gazy, rozčílil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua do té míry, že zrušil cestu svých diplomatů do USA. Je to vzkaz Hamásu, řekl následně.
Když mluvčí Hamásu Abú Ubajdá zahájil projev při příležitosti stého dne války v Gaze, obvinil Židy, že do Svaté země přivádějí červené krávy. Podle něj to je jeden z důvodů, proč začala válka proti Izraeli.
Příměří v Pásmu Gazy je v nedohlednu. Schopnost domluvit se je mezi Izraelem a palestinských hnutím Hamás na bodu mrazu.
Několik týdnů stará zpráva OSN o tom, že Pásmo Gazy je nejnebezpečnějším místem pro děti na světě, je potvrzená čísly. V oblasti zemřelo za pět měsíců více dětí než ve všech ostatních válečných konfliktech od roku 2019.
Jen co izraelská parlament schválil razantní navýšení peněz pro armádu, podnikli jeho vojáci letecký útok na město Rafáh. Na to dopadaly střely i dnes dopoledne.
Kromě války v Pásmu Gazy musí Izrael řešit i problémy s Hizballáhem. Ten dnes ostřeloval Golanské výšíny.
Izraelská armáda používá v Pásmu Gazy roboty nebo zbraně a bojová zařízení naváděná umělou inteligencí. Při práci v tunelech pod budovami v Gaze využívá robotické psy, aby neohrozila své lidi a skutečné psy. V akci je také třeba dron přezdívaný Kohout.
V prosinci izraelská armáda našla největší tunel, který využívalo hnutí Hamás ke svým operací. Nyní celý komplex, který ústil 400 metrů od hranic Pásma Gazy a Židovského státu, zničila.
Egypt zprostředkoval jednání o míru v Pásmu Gazy. Zástupci Hamásu na něj dorazili, izraelská strana však nikoliv.