Tragická exploze v Haagu stála život pěti lidí. Příčina zůstává nejasná
Nizozemské úřady vyšetřují sobotní výbuch v Haagu, při němž se zřítila třípodlažní budova, jako trestný čin.
Nizozemské úřady vyšetřují sobotní výbuch v Haagu, při němž se zřítila třípodlažní budova, jako trestný čin.
Ukrajina podle italské agentury vyčísluje, kolik bude na příští rok potřebovat od západu na válku s Ruskem. Částka je třikrát vyšší než o jaké se naposledy mluvilo.
I země, které uznávají jurisdikci Mezinárodního trestního soudu v Haagu se nechystají zatknout izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Opakuje se stejný případ jako s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.
Mezinárodní zatykač rezonuje i v českých politických kruzích. Mezi vládní koalicí převládlo zděšení, opozice se k celé věci staví rezervovaně.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu a exministr obrany Joav Galant nemůžou už vycestovat do 120 zemí. Hrozí jim tam zatčení na základě právě vydaného mezinárodního zatykače.
Dva pákistánští politici měli vyhrožovat nizozemského politikovi Geertu Wildersovi vraždou. I přes odsouzení do vězení nepůjdou.
K zatčení pravděpodobně nedojde, přesto je Mongolsko první zemí uznávající jurisdikci Mezinárodního trestního soudu, kterou Vladimir Putin navštíví od vydání zatykače.
Další ruští pohlaváři by se měli zpovídat před Mezinárodním trestním soudem. Ten vydal zatykač na Sergeje Šojgua a Valerije Gerasimova.
Na ruském webu se nabízí k adopci děti unesené z Ukrajiny. Celou věcí se už zabývá i Bílý dům.
Přestože přístup Německa k Izraeli je kvůli dávným hrůzám holokaustu velice opatrný, nyní Berlín přiznává, že Benjamina Netanjahua by haagskému soudu vydal. Amerika však kvůli zatykači už chystá sankce.