Jeden strom za stovku. Úředníci snížili pokutu za kácení v Krušných horách
Jako zcela nedostatečnou vidí hnutí Greenpeace pokutu, kterou ministerstvo udělilo Lesům České republiky. Po jejich zásahu totiž padly staleté stromy v Krušných horách.
Jako zcela nedostatečnou vidí hnutí Greenpeace pokutu, kterou ministerstvo udělilo Lesům České republiky. Po jejich zásahu totiž padly staleté stromy v Krušných horách.
Ekologičtí aktivisté slaví, zemědělci vyhlížejí černou budoucnost. Soud v Nizozemsku nařídil drasticky snížit emise dusíku, což se rovná plošnému vybíjení dobytka a omezení používání hnojiv.
Až do roku 2027 platí pro uhelnou elektrárnu ve Chvaleticích výjimka ohledně vypouštěných emisí. Ta se nyní nelíbí ekologickým aktivistům.
Ekologické organizaci Greenpeace se nelíbí plán Lesů ČR na kácení stromů v Krušných horách. Chce plánované akci zamezit soudně.
Greta Thunberg pokutu za rušení pořádku platit nebude. Londýnský soud naopak rozhodl, že Velká Británie musí zaplatit jí.
Němci rozhodli o demontáži první jaderné elektrárny. V rámci příklonu pouze k přírodním zdrojům čeká takový osud všechny komplexy tohoto druhu.
Na budovu vyvěsili nápis Ministerstvo kácení starých lesů, sochy dostaly papírové helmy a v rukou mají motorové pily. Po příjezdu policistů aktivisté transparent i další předměty z objektu sundali.
Vzácné bučiny s víc než 170 let starými stromy v Krušných horách pokácela společnost Royal Pine bez povolení. Sice o něj požádala, než ale stačil krajský úřad práce zakázat, les pokácela. Dřevo skončilo na pile.
Greenpeace už zavření elektrárny nepožadují. Chtějí však zrušení emisní výjimky, která vlastně ani v současnosti neplatí.
Lesy České republiky mají na problém. Stoleté buky v Krušných horách šly k zemi bez patřičného povolení. Kvůli tomu se bouří hnutí Greenpeace.