Stát vsadil na fotovoltaiku. Na jiné obnovitelné zdroje už peníze nezbyly
Podpora obnovitelných zdrojů energie v Česku se v posledních letech zaměřila téměř výhradně na fotovoltaiku.
Podpora obnovitelných zdrojů energie v Česku se v posledních letech zaměřila téměř výhradně na fotovoltaiku.
Výstavba obnovitelných zdrojů energie v Česku má být jednodušší a rychlejší.
Většina Evropanů preferuje domácí obnovitelné zdroje energie před dováženými fosilními palivy, ukazuje nová studie. Lidé jsou rovněž nedůvěřiví vůči USA a Rusku, pokud jde o spolehlivost dodávek energie.
České domácnosti dál hledají cesty, jak snížit účty za energie – ale už ne na úkor pohodlí. Zatímco obavy z vysokých cen klesají, lidé stále častěji investují do dlouhodobých úspor.
Ministerstvo průmyslu a obchodu navyšuje podporu pro firmy investující do obnovitelných zdrojů energie.
České dráhy vybudují v několika svých depech střešní a pozemní fotovoltaické elektrárny. Jako nejvhodnější pro novinku se jeví depa v Havlíčkově Brodě, Děčíně nebo v pražské Michli.
Tým českých a švédských vědců dosáhl významného pokroku ve vývoji ekologických solárních článků.
Česká republika je ve využívání přírodních zdrojů k výrobě elektřiny protipólem Dánska. V tuzemsku se stále spoléhá na jádro, plyn nebo uhlí.
Díky státnímu programu Nová zelená úsporám si už desetitisíce českých domácností zlepšily energetickou efektivitu bydlení, ať už zateplením, novými okny či instalací solárních panelů a tepelných čerpadel.
Ministři financí a průmyslu představili návrh, který by měl v příštím roce omezit podporu obnovitelných zdrojů na 8,5 miliardy korun.