Čeští vědci posouvají hranice ekologických solárních technologií
Tým českých a švédských vědců dosáhl významného pokroku ve vývoji ekologických solárních článků.
Tým českých a švédských vědců dosáhl významného pokroku ve vývoji ekologických solárních článků.
Česká republika je ve využívání přírodních zdrojů k výrobě elektřiny protipólem Dánska. V tuzemsku se stále spoléhá na jádro, plyn nebo uhlí.
Díky státnímu programu Nová zelená úsporám si už desetitisíce českých domácností zlepšily energetickou efektivitu bydlení, ať už zateplením, novými okny či instalací solárních panelů a tepelných čerpadel.
Ministři financí a průmyslu představili návrh, který by měl v příštím roce omezit podporu obnovitelných zdrojů na 8,5 miliardy korun.
Britská knihovna, domov Magna Charty a textů Beatles, instaluje největší solární vytápěcí systém v zemi, aby udržela své poklady v optimálních podmínkách a zároveň snížila uhlíkové emise.
První testování odnímatelných solárních panelů na železničních tratích začne na jaře příštího roku ve Švýcarsku. Inovativní projekt slibuje revoluci ve využívání obnovitelné energie.
Podle nového průzkumu STEM, ve spolupráci s iniciativou Zateplujeme Česko!, má pětina Čechů ve vlastnickém bydlení zkušenost s dotacemi na energetická úsporná opatření. Dotace častěji využívají obyvatelé rodinných domů.
Plzeň se pustila do instalace čtyř nových fotovoltaických elektráren na střechách svých budov. Elektrárny jsou umístěny na služebně Městské policie, v Malesickém dvoře, v Divadle Alfa a na 2. základní škole ve Schwarzově ulici.
Nová studie ukazuje, že spojení zemědělství se solární energií může posílit potravinovou bezpečnost a přinést farmářům dodatečné příjmy. V zemích Visegrádské čtyřky by tento model mohl pokrýt až 68 procent jejich energetických potřeb.
Liberecký kraj se připojuje k zelené energii. Fotovoltaiky buduje na krajských budovách.