Levhartí mláďata skotačí v zoo Ostrava
Dvě mláďata levharta cejlonského narozená v listopadu loňského roku v ostravské zoo, se poprvé podívala do venkovního výběhu.
Dvě mláďata levharta cejlonského narozená v listopadu loňského roku v ostravské zoo, se poprvé podívala do venkovního výběhu.
Uhynulé vydry říční jsou extrémně důležitým zdrojem informací. Jsou totiž citlivým indikátorem kvality životního prostředí. Nejčastěji největší šelmy našich toků umírají po střetu s vozidlem. Jejich úhyn by proto lidé měli nahlašovat.
Po letech se v Českém krasu opět usadili okáči skalní. Šest set housenek tohoto ohroženého motýla bylo nedávno vypuštěno do národní přírodní památky Kotýz.
Chřástal polní, jeden z nejohroženějších ptáků české přírody, čelí dramatickému poklesu počtu.
Nová studie odhalila, že antidepresiva ve vodních tocích ovlivňují chování lososů. Uklidněné ryby s větší odvahou zvládají migraci lépe, ale může to mít negativní dopad na jejich přežití v přírodě.
Nový výzkum ukázal, jak lidská aktivita, konkrétně hluk z dopravy, ovlivňuje chování ptáků na Galapágách. Místní druh zpěvného ptáka vykazuje agresivní reakce, což naznačuje skrytý dopad hlukového znečištění na divokou zvěř.
I když se často mluví o úbytku populací hmyzu, jako jsou včely a motýli, obrovské mezery v datech znemožňují účinnou ochranu zbytku hmyzí říše. Nová studie ukazuje, jak málo víme o většině druhů.
Od pátku 25. do pondělí 28. dubna může každý, kdo má chuť, fotit přírodu a nahrávat své pozorování do aplikace iNaturalist.