Inflace v eurozóně mírně vzrostla, ceny energií klesly
Spotřebitelské ceny v eurozóně v říjnu vzrostly meziročně o dvě procenta, oproti září tak inflace zrychlila z předchozích 1,7 procenta.
Spotřebitelské ceny v eurozóně v říjnu vzrostly meziročně o dvě procenta, oproti září tak inflace zrychlila z předchozích 1,7 procenta.
Během posledních dvanácti měsíců se mladí lidé v Evropské unii potýkají s rostoucími náklady, zejména ve Francii, Nizozemsku a Řecku.
Míra inflace v Evropské unii v září klesla na 2,1 procenta. Česká republika však zažívá opačný trend, inflace vzrostla na 2,8 procenta.
Žádosti o azyl v Evropské unii klesly o 17 procent, přičemž Syřané stále tvoří největší skupinu žadatelů. Německo, Španělsko, Itálie a Francie zpracovávají většinu těchto žádostí.
Podle předběžného odhadu Eurostatu klesla roční inflace v eurozóně v září na 1,8 procenta, což je pokles z 2,2 % v srpnu.
Podle předběžného odhadu Eurostatu se inflace v eurozóně za srpen očekává na úrovni 2,2 procenta, což je pokles z 2,6 procent v červenci.
V červnu 2024 se nezaměstnanost v eurozóně zvýšila na 6,5 procenta, zatímco v celé EU zůstala stabilní na šesti procentech.
V červnu se inflace v Evropské unii snížila na 2,6 procenta.
Inflace v EU v květnu dosáhla 2,7 procenta, což je o desetinu procentního bodu více než v dubnu.
Česká republika se znovu pyšní nejnižší nezaměstnaností v Evropě. Jediná v EU ji má pod tři procenta.