Německo začíná s demolicí průmyslu. Zelená politika vyhání výrobu ze země
Německé firmy označují současnou vládní energetickou politiku, jako jízdu do tunelu bez světla na konci. Řada z nich hrozí odchodem do jiných zemí.
Německé firmy označují současnou vládní energetickou politiku, jako jízdu do tunelu bez světla na konci. Řada z nich hrozí odchodem do jiných zemí.
Britské domácnosti zažijí cenový šok. Výrazně jim od října totiž zdraží elektřina, za což údajně může válka na Ukrajině, počasí a špatná politika minulé vlády.
Problémy s elektřinou má Egypt dlouhodobě, kdy sotva stíhá pokrýt spotřebu. Nyní si však tamní obyvatelé za elektřinu značně připlatí, když její cena vylétne vzhůru o polovinu.
Po roce opět nastala stejná situace. Poslední libanonská elektrárna kvůli nedostatku paliva přestala pracovat a všechna světla v zemi zhasla.
Podle průzkumu Hospodářské komory je elektřina stále nejdominantnějším zdrojem energie pro české firmy. Ačkoliv vodík je považován za perspektivní energetický zdroj budoucnosti, jeho využití zůstává zatím velmi omezené.
ČEZ zlevní energie s fixací už v dubnu. Domácnosti v průměru ušetří přes 1 300 korun ročně.
Ukrajinské ministerstvo energeticky ohlásilo problémy. Kvůli útokům ruských sil téměř pětinásobně zvýšilo dovoz elektrické energie a zakázalo její vývoz.
Za evakuací továrny Tesla poblíž Berlína stojí levicoví extrémisté ze skupiny Vulkangruppe. Škody jdou do milionů eur.
Německo se loni stalo významným hráčem v oblasti obnovitelné energie. Data Spolkové agentury ukazují, že se tam povedlo vyrobit 55 procent elektřiny z obnovitelných zdrojů.
Energetický trh se probudil a lidi zase zajímá především cena. Opouštějí proto ČEZ, kam se stáhli po krachu Bohemia Energy.