V Belgii se protestuje. Kvůli důchodové reformě nelétají ani letadla
Chystaná důchodová reforma se Belgičanům nelíbí. Zemí začaly otřásat silné protesty,
Chystaná důchodová reforma se Belgičanům nelíbí. Zemí začaly otřásat silné protesty,
Schválenou důchodovou reformu už mají na stole soudci Ústavního soudu. Definitivně ji ANO chce smést po podzimních volbách.
Letos se znovu bude lámat chleba v Poslanecké sněmovně. Za deset měsíců se rozhodně, kam bude Česká republika kráčet dále, zda vyhraje současný, silně prounijní trend Petra Fialy či touha po změně v podobě nespokojených hlasů pro Andreje Babiše.
Důchodová reforma je skutečností. Podpis pod ní připojil i prezident Petr Pavel i přes odpor opozice a značné části veřejnosti.
Hlavní strůjce současné, ač trochu mírnější důchodové reformy, je ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Ten samý člověk, co před pár týdny navrhl razantní zvýšení platů politiků i ošatné pro paní prezidentovou.
Vláda opatrně nakousne současný důchodový systém. V něm udělá několik nepopulárních opatření.
Důchodová reforma nemá podporu všech vládních stran. Na zadní se začali stavět lidovci, což schvalování normy může značně zkomplikovat.
V kolika se bude chodit do penze? Shodu na tom jak bude vypadat důchodová reforma se dnes znovu pokusí najít Poslanecká sněmovna.
Poslanci se k důchodové reformě vrátí znovu v pátek dopoledne. Ani po dvou dnech se nedokázali dohodnout na kompromisu.
Kdy se půjde do důchodu. Marian Jurečka nyní navrhuje 67 let, Andrej Babiš slibuje, že za rok sníží tuto hranici na 65 let.