Uznejte blokádu Leningradu jako genocidu, chtějí Rusové po Němcích
Rusko chce po Německu, aby uznalo, že blokáda Leningradu za druhé světové války, byla genocida. Za tu jsou totiž větší válečné reparace.
Rusko chce po Německu, aby uznalo, že blokáda Leningradu za druhé světové války, byla genocida. Za tu jsou totiž větší válečné reparace.
Synagogu v Žatci se po létech úsilí a rekonstrukcí podařilo zachránit. Od tohoto týdne ji už mohou znovu navštěvovat věřící i návštěvníci.
Přesně před 85 lety došlo k okamžiku, kdy vůdce Německa vítal na Pražské hradě českého prezidenta. Symbolicky tak začala okupace, která trvala přes šest let.
Před 85 lety odjížděl Emil Hácha do Berlína jako československý prezident. Za jedonou noc ale přišel o všechno. O svůj titul i svou republiku.
Po konferenci ve Wansee, od níž dnes uběhlo 82 let, Němci konečnému řešení židovské otázky tleskali. Dnes se proti závěrům tajného jednání o deportacích migrantů bouří.
Celou válku Ervín Hoida bojoval na západě, za což ho v poválečném Československu čekaly trable. Odešel proto do Anglie, kde nyní zemřel ve věku 105 let.
Přesně před 94 lety se narodila Taťjana Savičevová, jejíž zápisky v deníku během blokády Leningradu pomohly usvědčit nacistické pohlaváry z válečných zločinů a genocidy. Sama se však konce války nedočkala.
Dálnice D1 má dnes pětaosmdesátiny. Její stavbu nejprve zastavili nacisté a poté i komunisté, aby dnes byla nejvytíženější dopravní tepnou v republice.
NATO chce Rusku demonstrovat svou jednotu. Cvičení Steadfast Defender se zúčastní armády všech členských států. Bude se jednat o největší akci od druhé světová války.
I po více než třiceti letech po smrti posledního komunistického prezidenta Gustáva Husáka si někteří slovenští politici připomínají jeho práci. Jedním z nich je i premiér Robert Fico.