Co s Afghánci? Německá policie musí řešit skandál, kdy je vysadila v Polsku
Německá policie měla Afghánce vysadit za polskou hranici. Spolková vláda zase plánuje jejich deportace do Uzbekistánu.
Německá policie měla Afghánce vysadit za polskou hranici. Spolková vláda zase plánuje jejich deportace do Uzbekistánu.
Německo vytvořilo plán o deportacích problémových žadatelů o azyl z Afghánistánu zpět do jejich vlasti. Pomoci jim v tom má Uzbekistán.
Přes americko-mexickou hranici se denně valí tisíce migrantů, proti kterým chtějí USA zakročit. Nejpřísnější opatření čeká zejména běžence ze zemí bývalého Sovětského svazu.
Angela Merkel nechávala vozit uprchlíka do Německa, Olaf Scholz je bude posílat zpět. Vražda policisty v Mannheimu otevřela téma deportací.
Král Karel III. přijal návrh premiéra Rishiho Sunaka na rozpuštění britského parlamentu. Tím začala ostrá část předvolební kampaně.
Nizozemsko ukazuje zcela jinou tvář než dosud. K migrantům hodlá nová vláda přistupovat tvrdě a nebojí se ani deportací. Evropské unii navzdory.
Strana AfD si našla baštu v bývalém NDR, ale úspěchy začíná zaznamenávat i v dalších místech Německa. Zejména tam, kde se stupňují problémy s přistěhovalci.
Britské ministerstvo vnitra zveřejnilo video ze zadržení prvních deportovaných. Ty poputují do africké Rwandy, které Británie na oplátku pomůže s katastrofální ekonomickou situací.
Velká Británie začne za deset až 12 týdnů vypravovat pravidelnou linku do Rwandy. Tou ze země bude deportovat nelegální migranty.
Po konferenci ve Wansee, od níž dnes uběhlo 82 let, Němci konečnému řešení židovské otázky tleskali. Dnes se proti závěrům tajného jednání o deportacích migrantů bouří.