Demonstranti v Abcházii slaví. Prezident separatistického státu rezignoval
Prezident Abcházie podal demisi. Reagoval tak na silné protesty, kdy demonstranti vtrhli i do budovy parlamentu.
Prezident Abcházie podal demisi. Reagoval tak na silné protesty, kdy demonstranti vtrhli i do budovy parlamentu.
Situace v separatistické, kavkazské Abcházii se vyostřila poté, co úřady začaly připravovat dohodu s Moskvou o skupování černomořských pozemků. I když k podpisu smlouvy nedojde, demonstranti požadují hlavu prezidenta.
Ve litevském Vilniusu je horká půda. Lidé protestují proti straně, kterou vede antisemita padají slova o předčasných volbách.
Pařížské ulice už včera večer připomínaly bojiště. Hlavní část nepokojů se ale očekává dnes, v souvislosti s fotbalovým utkáním celků Francie a Izraele.
Abcházií, stejně jako celou Gruzií cloumají protesty a v Suchumi se demonstruje za propuštění čtyř opozičních aktivistů. Na místo protestů už míří i armáda.
Maorům, původním obyvatelům Nového Zélandu, se nelíbí, že by se měla měnit skoro 200 let stará norma, která jim dává jejich výsadní postavení. Vytáhli proto na hlavní město Wellington.
Policie v Amsterdamu zasáhla proti propalestinským demonstrantům. Zásah se uskutečnil ve světle událostí z konce pracovního týdne, kdy se izraelští fotbaloví fanoušci stali terčem násilností v nizozemském hlavním městě.
Situace v Mosambiku je stále vyhrocenější. Opozice, vedená Venanciem Mondlanem, nepřijala výsledky voleb a celý měsíc se už hlavní město Maputo zmítá ve velkých nepokojích.
Protesty proti výsledků gruzínských voleb nekončí. Jejich organizátoři dokonce nasadili těžkou váhu, švédskou aktivistku Gretu Thunberg.
Opozice mobilizovala své příznivce, kteří v ulicích Tbilisi protestují proti výsledkům parlamentní voleb. Dokonce vypískali i maďarského premiéra Viktora Orbána, který přijel gratulovat vítězné straně Gruzínský sen.