Jednání v Košicích hnalo Československo do područí Sovětského svazu
Jestliže myšlenka Národní fronty ožila v březnu 1945, 5. dubna téhož roku, jí byla dána takřka neomezená moc. Ovšem tím však padla do spárů Sovětského svazu.
Jestliže myšlenka Národní fronty ožila v březnu 1945, 5. dubna téhož roku, jí byla dána takřka neomezená moc. Ovšem tím však padla do spárů Sovětského svazu.
Strana SOCDEM se odvolala proti rozsudku, který jí ukládá zaplatit dědicům právníka Zdeňka Altnera 18,5 milionu korun a smluvní pokutu.
Před pár měsíci stáli proti sobě SOCDEM a ČSSD před soudem, nyní možná budou spolupracovat. Negativně se nestaví ani možnosti utvoření koalice s komunisty.
Sociální demokraté budou muset v boji o návrat do Poslanecké sněmovny oželet Petru Buzkovou a Tomáše Petříčka. Těm vadí postupné sbližování s komunisty.
Symbol úpadku ČSSD, její bývalý šéf Jan Hamáček, opouští SOCDEM. Že to není zrovna v dobrém, naznačil v dopise, který napsal vedení strany.
Podaří se sociálním demokratům vstát z politického hrobu? Jejich podpora zůstala v evropských volbách daleko za očekáváním.
Cesta ČSSD k volbám je volná. Nejvyšší správní soud se zastal strany Jiřího Paroubka a Jany Volfové.
Navzdory možnosti střetů kvůli oslavám 1. máje i výročí vstupu do EU, se akce obešly bez větších výstřelků. Strany také zahájili kampaň pro volby do Evropského parlamentu.
U Nejvyššího správního soudu se schyluje k souboji dvou někdejší politických kolegů. Vedení SOCDEM chce zakázat účast ve volbách straně ČSSD Jiřího Paroubka.
Jiří Paroubek se po 14 letech vrátil do čela ČSSD. Ovšem ne tehdejší sociální demokracie, ale nové strany, která vznikla, když se současná SOCDEM starého loga vzdala.