Cena vajec letí v Česku nahoru. Může za to dovoz i ptačí chřipka
Vejce stále zdražují. Oproti loňským Velikonocům za ně zákazník zaplatí výrazně více.
Vejce stále zdražují. Oproti loňským Velikonocům za ně zákazník zaplatí výrazně více.
Co má společného slovenský politik, americký novinář a Ruskem placení influenceři? Všichni natáčejí videa o tom, jak jsou v Rusku úžasně levné potraviny. Jejich příspěvky jsou dost zkreslené. A zarážejí i tím, že v obchodech nejsou téměř žádní zákazníci.
Polsko, Čína i Česká republika loni patřili mezi největší nakupovatele zlata. Jeho cena nyní rychle stoupá.
Cenu uhlí do dvou let zatíží emisní povolenky. Očekává se výrazný nárůst nákladů na vytápění tímto způsobem.
Cena ropy stoupá. Vliv na to mají i poslední americké sankce proti ruským energetickým společnostem, kvůli nimž od Moskvy Čína neodebrala ropu z už vyslaných tankerů.
Umělci i politici mohou mít cenné podpisy. Vypovídá o tom i žebříček, v jehož čele se umístil první americký prezident George Washintgon.
K negativnímu unijnímu prvenství nám chybí už jen krůček. Dražší internet má v tuto chvíli jen Lotyšsko, rozdíl tam ale není příliš velký. Jedna z nejdražších dat máme dokonce i v celosvětovém srovnání.
Za hezký český vánoční stromeček si letos lidé oproti loňskému roku připlatí. Zdražení nebude ale nikterak markantní. V průměrů půjde ani ne o stokorunu.
Vysoké ceny drtí zákazníky v Česku, mluví se hlavně o másle a vejcích. A kdo za ně může? Podle šéfa hnutí ANO Andreje Babiše je za nimi vláda- Ta ale ceny neurčuje. A tak obchodníci hází vinu na výrobce, ti zase na zpracovatele a ti na zemědělce.
Smlouva na energie skončí v příštích dnech a týdnech až stovkám tisíc domácností, jejichž předchozí dodavatelé v roce 2021 ukončili činnost. Energetický regulační úřad je upozorňuje, aby o prodloužení smluv vyjednávali s předstihem.