Nebudou deportace, ale hraniční kontroly. Německo přitvrzuje vůči migrantům
Němečtí zákonodárci rozhodli o dalším prodloužení hraničních kontrol. Tentokrát o půl roku.
Němečtí zákonodárci rozhodli o dalším prodloužení hraničních kontrol. Tentokrát o půl roku.
Izraelské vzdušné síly zaútočily na syrský Damašek. Cílem byl íránský konzulát, za což Teherán slibuje odvetu.
Od Islámské revoluce v Íránu právě uplynulo 45 let, většina lidí je se současným zřízením spokojenější než s tím za šáha Pahlávího. Írán se pod vládou ájatolláhů vypracoval mezi nepsaného lídra Blízkého východu.
Agentura OSN pro palestinské uprchlíky pracuje na Blízkém východě už 70 let, v posledních dnech na nich ale ulpívá podezření ze spolupráce s Hamásem. Přesto možná dostane Nobelovu cenu za mír.
Írán odmítá, že by měl na svědomí útok dronem, při němž zahynuli tři američtí vojáci.
Jordánsko udeřilo na syrské město Arman. Tam podle něho totiž sídlí pohlaváři drogového obchodu na Blízkém východě.
Ropa kvůli útokům na jemenské povstalce zatím zdražila mírně. Vývoj cen je ale silně nepředpokládatelný, zejména pokud se do války na Blízkém východě silněji vložil Írán.
Nelegální migranti z Blízkého východu a Afriky se do Německa valí i přes nově odmítavý postoj tamní vlády. Stále je nejvíce láká bohatý sociální program, který dosud Němci zcela neomezili.
Američané zůstanou dál vojensky činní na Blízkém východě. Spojené státy podepsaly smlouvu s Katarem o dalším užívání letecké základny poblíž Dauhá.
Hamás by chtěl trvalý klid zbraní, Izrael nabízí pouze týden na výměnu rukojmích. Válka v Pásmu Gazy má zjevně ke svému konci daleko.