K totální válce nedojde, myslí si Biden. Izrael ale plánuje odvetu vůči Íránu
Po roce od vpádu Hamásu do Izraele, se situace na Blízkém východě neuklidnila, spíše naopak. K totální válce ale nedojde, tvrdí americký prezident Joe Biden,
Po roce od vpádu Hamásu do Izraele, se situace na Blízkém východě neuklidnila, spíše naopak. K totální válce ale nedojde, tvrdí americký prezident Joe Biden,
Napětí v blízkovýchodní regionu tentokrát vyostřili jemenští Húsíové. Ti odpálili raketu přímo do centrální oblasti Izraele, za což Jeruzalém slibuje odplatu.
Íránem podporované libanonské hnutí Hizballáh povedlo v noci a nad ránem útok na Izrael. Jde o vyvrcholení dlouhotrvající napjaté situace.
Američané jsou rozhodnutí, v případě íránského útoku, bránit Izrael. Do blízkovýchodních oblastí přesouvají další vojenské síly.
Americká armáda vyšle další stíhačky a válečné lodě na Blízký východ a ponechá v regionu letadlovou loď. Tento krok má posílit vojenskou přítomnost USA kvůli hrozbám ze strany Íránu a jeho spojenců, Hamásu a Hizballáhu.
Italská cesta už pro migranty není lukrativní, za což mohou zpřísněné policejní kontroly. Do Evropy se proto snaží dostat přes Kanárské ostrovy.
Němečtí zákonodárci rozhodli o dalším prodloužení hraničních kontrol. Tentokrát o půl roku.
Izraelské vzdušné síly zaútočily na syrský Damašek. Cílem byl íránský konzulát, za což Teherán slibuje odvetu.
Od Islámské revoluce v Íránu právě uplynulo 45 let, většina lidí je se současným zřízením spokojenější než s tím za šáha Pahlávího. Írán se pod vládou ájatolláhů vypracoval mezi nepsaného lídra Blízkého východu.
Agentura OSN pro palestinské uprchlíky pracuje na Blízkém východě už 70 let, v posledních dnech na nich ale ulpívá podezření ze spolupráce s Hamásem. Přesto možná dostane Nobelovu cenu za mír.