Katar dodá Sýrii víc plynu. V zemi pak půjde elektřina až čtyři hodiny denně
V Sýrii jde elektřina jen dvě hodiny denně. Nové dodávky plynu z Kataru by měly zvýšit výrobu o sto procent.
V Sýrii jde elektřina jen dvě hodiny denně. Nové dodávky plynu z Kataru by měly zvýšit výrobu o sto procent.
Sýrie prožívá zatím nejkrvavější víkend za 13 let trvání občanské války. Při bojí zemřelo tisíc lidí, v drtivé většině civilistů.
Alavité na jihozápadě Sýrie, kteří jsou stoupenci svrženého prezidenta Bašára Asada, se nehodlají smířit s novým zřízením v zemi. V pobřežních oblastech znovu probíhají boje.
Letiště na předměstí syrského Damašku ukrývalo masové hroby. V těch leží odpůrci Asadova režimu z první fáze občanské války.
I poté, co skončila vláda Ruskem podporovaného prezidenta Bašára Asada, nekončí v Sýrii velký vliv Moskvy. Tamní vláda umožnila ruské armádě zůstat v zemi.
Směřuje Sýrie k demokracii západního typu nebo pouze vyměnila jednoho diktátora za druhého? Vůdce povstání Ahmad Šara se stal novým prezidentem země.
Bývalý syrský vůdce Bašár Asad se dostal ve Francii na černou listinu. Tamní vyšetřovatelé na něho vydali už druhý zatykač.
Pokud se Sýrie bude ubírat demokratickou cestou, Evropská unie začne rušit sankce. Pokud však nastolí radikální islamismus, šrouby se utáhnou.
Na severu Sýrie se stále bojuje. Bezmála deset let se tam angažuje i Turecko, které tvrdí, že tamní kurdské síly jsou napojené na Islámský stát.
Co udělí nový režim v Sýrii s křesťanstvím? Současné vedení státu považovalo následovníky Ježíše Krista za nevěřící psy, nyní mluví o toleranci k jiným náboženstvím.