Muslimská menšina jako terč pogromu. Myanmar zažívá vlnu násilí
Rohingové nemají v Myanmaru na růžích ustálo. Při útěku stovek z nich do sousední Bangladéše byli povražděni povstaleckou skupinou Arakanská armáda.
Rohingové nemají v Myanmaru na růžích ustálo. Při útěku stovek z nich do sousední Bangladéše byli povražděni povstaleckou skupinou Arakanská armáda.
Hunduistická menšina je v Bangladéši terčem útoku muslimů. Ty odsuzuje jak tamní prozatímní vláda, tak lídři jiných zemí, například Indie.
Bangladéšská vláda znovu zruší kvóty, která zvýhodňují na pracovním trhu příbuzné účastníků války za nezávislost. Proti nim protestovaly desítky tisíc studentů, proti nimž tvrdě zasáhla policie. Počet obětí protestů se vyšplhal ke 150.
Kvůli vysoké nezaměstnanosti, kterou by měla umocnit i přednost zaměstnání pro rodiny veteránů války za nezávislost na Pákistánu, vyšli do ulic bangladéšských měst desítky tisíc lidí. Policie proti nim tvrdě zakročila.
Většina nejznečištěnějších měst leží v Asii. Celkem 83 z nich je jen v jednom státě.
Od začátku roku se v Brazílii vyskytl milion případů nebezpečné horečky dengue.
Proč vypukl požár v restauraci v bangladéšské Dháce zatím není jasné. Počet mrtvých však překročil čtyři desítky.
Bangladéšský nejvyšší soud nařídil ochranu divokých slonů. Ti žijící v přírodě nebudou moci být vzati do zajetí.
Evropa by potřebovala milion migrantů ročně, tvrdí švédská eurokomisařka, přestože její země přiznává velké problémy s běženci, kteří se tam dosud usadili. K břehům Evropy míří další vlna migrantů, tentokrát z Bangladéše.
Dřou celý měsíc za asi 1 700 korun. Taková je v současné době mzda čtyř milionů oděvních dělníků z Bangladéše, kteří šijí pro značky jako je Zara, GAP nebo Next. Zaměstnanci teď vyrazili do ulic. Protesty za vyšší mzdy už si vyžádaly i lidský život.