Vyšetřování protestů v Bangladéši odhaluje brutální represe vůdců
Vláda premiérky Hasiny je obviněna z masivního potlačování protestů, které vedlo k tisícům mrtvých a zraněných. OSN upozorňuje na možné mezinárodní zločiny.
Vláda premiérky Hasiny je obviněna z masivního potlačování protestů, které vedlo k tisícům mrtvých a zraněných. OSN upozorňuje na možné mezinárodní zločiny.
Itálie znovu přistoupila k převozu migrantů do Albánie, přestože to předtím zakázal tamní soud. 43 migrantům odmítla udělit azyl.
V současnosti stojí ženy v čele vlády pouhých 13 z celkových 193 členských států OSN. Mezi nimi je i Mexiko, kde v říjnu Claudia Sheinbaum byla jmenována první prezidentkou v historii země.
Velká voda v Bangladéši nejen zabíjela, ale také páchala veliké škody. Zničena je velká část úrody rýže.
Prvních 16 migrantů připlulo z Itálie do Albánie. Tím se rozjíždí kontroverzní plán na přerozdělování běženců mezi oběma zeměmi
Utlačovaní Rohingové prchají z Myanmaru do Bangladéše. Tamní vláda je ale odmítá, protože sama řeší přelidnění.
Bangladéš zažil v červenci a srpnu nejkrvavější nepokoje od získání nezávislosti v roce 1971.
Jihoasijská Bangladéš bojuje s nebývale silnými povodněmi. Obviňuje z nich Indii, která měla upouštět své přehrady.
Ničivé záplavy v Bangladéši postihly už kolem 4,5 milionu lidí a vyžádaly si nejméně 13 obětí. Ve státě Tripura na severovýchodě Indie přišlo o život 23 lidí a přes 65 tisíc obyvatel muselo opustit své domovy.
Rohingové nemají v Myanmaru na růžích ustálo. Při útěku stovek z nich do sousední Bangladéše byli povražděni povstaleckou skupinou Arakanská armáda.