Bangladéš zdecimovala druhá povodňová vlna. Zničila rýžová pole
Velká voda v Bangladéši nejen zabíjela, ale také páchala veliké škody. Zničena je velká část úrody rýže.
Velká voda v Bangladéši nejen zabíjela, ale také páchala veliké škody. Zničena je velká část úrody rýže.
Prvních 16 migrantů připlulo z Itálie do Albánie. Tím se rozjíždí kontroverzní plán na přerozdělování běženců mezi oběma zeměmi
V současnosti stojí ženy v čele vlády pouhých 13 z celkových 193 členských států OSN. Mezi nimi je i Mexiko, kde v říjnu Claudia Sheinbaum byla jmenována první prezidentkou v historii země.
Utlačovaní Rohingové prchají z Myanmaru do Bangladéše. Tamní vláda je ale odmítá, protože sama řeší přelidnění.
Bangladéš zažil v červenci a srpnu nejkrvavější nepokoje od získání nezávislosti v roce 1971.
Jihoasijská Bangladéš bojuje s nebývale silnými povodněmi. Obviňuje z nich Indii, která měla upouštět své přehrady.
Ničivé záplavy v Bangladéši postihly už kolem 4,5 milionu lidí a vyžádaly si nejméně 13 obětí. Ve státě Tripura na severovýchodě Indie přišlo o život 23 lidí a přes 65 tisíc obyvatel muselo opustit své domovy.
Rohingové nemají v Myanmaru na růžích ustálo. Při útěku stovek z nich do sousední Bangladéše byli povražděni povstaleckou skupinou Arakanská armáda.
Hunduistická menšina je v Bangladéši terčem útoku muslimů. Ty odsuzuje jak tamní prozatímní vláda, tak lídři jiných zemí, například Indie.
Bangladéšská vláda znovu zruší kvóty, která zvýhodňují na pracovním trhu příbuzné účastníků války za nezávislost. Proti nim protestovaly desítky tisíc studentů, proti nimž tvrdě zasáhla policie. Počet obětí protestů se vyšplhal ke 150.