Teplota oceánské vody dosahuje rekordů. Ohrožuje už i Velký bariérový útes
Nikdy nebyla oceánská voda u australských břehů tak teplá jako nyní. Tento stav může mít nedozírné důsledky.
Nikdy nebyla oceánská voda u australských břehů tak teplá jako nyní. Tento stav může mít nedozírné důsledky.
Navigátor, který poprvé obeplul Austrálii, zemřel přesně před 210 lety. Jeho ostatky zamířily do rodné vesnice.
Husarský kousek se podařil australskému Muzeu starých a nových umění. Téměř čtyři roky vystavovalo trojici obrazů Pabla Picassa, ale jen v dámském salónku, kam neměli muži přístup. Jenže žádného Picassa ve skutečnosti nemělo.
Za loňským rok připlulo k australským břehům pouze 74 nelegálních migrantů. Protinožci jsou známí tvrdým postupem vůči běžencům, kterým se nyní nechává inspirovat i Andrej Babiš.
V určených částech australského města platí zákaz vycházení od 22. do šesté ráno. Policie Severního teritoria jej vyhlásila v naději, že sníží kriminalitu v oblasti.
Až policie musela ukončit akci propalestinských protestujících, během které několik demonstrantů obsadilo střechu tamního parlamentu. Poslanci žádají vysvětlení, jak se tam radikálové mohli dostat.
Julian Assange nasedl po definitivní propuštění na svobodu do svého letadla a zmizel z amerického území. Po 14 letech se z něho zase svobodný muž, ačkoliv nad ním roky visela oprátka.
Julian Assange je na svobodě. Poté, co uzavřel dohodu s americkou justicí o přiznání viny, mohl odcestovat z Velké Británie, kde byl více než pět let pod zámkem.
Kurátor australského muzea mořských zkamenělin Kevin Petersen odkryl v Queenslandu velmi zachovalé fosilní pozůstatky. Podle odborníků se jedná o zcela nový a nepopsaný druh ptakoještěra, který žil před sto miliony lety v období druhohor.
Na tichomořském ostrově Nová Kaledonie propukly minulý týden nepokoje, které vyústily v násilné střety a vedly k evakuaci zahraničních občanů.