Aktivista proti lovu velryb je ve vazbě v Grónsku. Japonsko žádá o jeho vydání
Kvůli propuštění aktivisty Paula Watsona z grónské vazby už vznikla řada petic. Japonsko však trvá na jeho vydání.
Kvůli propuštění aktivisty Paula Watsona z grónské vazby už vznikla řada petic. Japonsko však trvá na jeho vydání.
Nové snímky odkrývají současný vzhled kdysi potopené slavné lodi Endurance, jejíž posádka chtěla jako první na světě přejít Antarktidu. Stav lodi je k velkému překvapení všech i po tolika letech od svého potopení téměř stejný.
Nejen, že na Antarktidě tají ledovce a mizí tam sníh, na jejím neúrodném povrchu se navíc rozrůstá zeleň. To se může jevit na první pohled jako skvělá zpráva. Opak je ale pravdou, zavlečení invazivních druhů může mít pro kontinent katastrofické následky.
Teplá oceánská voda přináší ledovcům v Antarktidě zkázu. Vědci celý proces sledují se znepokojením.
Dvě uhynulé chaluhy, které byly nalezeny na břehu Argentiny, měly ptačí chřipku. Skutečnost, že přilétly z Antarktidy, je varovným signálem pro tamní populaci tučňáků.
Jubilejní 20. expedice Masarykovy univerzity míří do Antarktidy. Má 24 účastníků, z toho jsou tři ženy. První skupina vyrazila už v prosinci, druhá odlétá příští středu.
Muslimský svět otevírá náruč tvrdé hudbě. První světovou kapelou tohoto ranku, která se podívá do Saúdské Arábie je sanfranciská Metallica.
Největší světový ledovec nazvaný A23a se hýbe. Masivní kus ledu se oddělil v roce 1986 od antarktického pobřeží a následně se velmi rychle uchytil ve Weddellově moři. V zvířecí říši může jeho posun způsobit závažné problémy.
Krajina s kopci a údolími byla objevena pod antarktickém ledem. Zamrzlá v čase zůstala miliony let.
Ptačí chřipka by mohla zdevastovat tučňáky. Poprvé se vyskytla u Antarktidy.