Němci mají dost blízkovýchodního teroru. Táhni vrahu, pokřikovali na Scholze
Olaf Scholz sklízí plody dědictví své předchůdkyně Angely Merkel. Rozlícený dav jej vyhnal z Magdeburgu, kde den předtím vraždil saúdskoarabský přistěhovalec.
Olaf Scholz sklízí plody dědictví své předchůdkyně Angely Merkel. Rozlícený dav jej vyhnal z Magdeburgu, kde den předtím vraždil saúdskoarabský přistěhovalec.
Snahy bavorského premiéra Markuse Södera o jadernou alianci, narážejí v Německu na odpor. Nejhlasitěji se podle očekávání projevují Zelení.
Nedávné 70. narozeniny Angely Merkel německá média v podstatě zamlčela a terčem kritiky za nevydařenou migrační politiky se nyní stává Ursula von der Leyen a její post ohledně vražedného řádění mladého Syřana v Solingenu.
Angela Merkel nechávala vozit uprchlíka do Německa, Olaf Scholz je bude posílat zpět. Vražda policisty v Mannheimu otevřela téma deportací.
Nelegální migranti z Blízkého východu a Afriky se do Německa valí i přes nově odmítavý postoj tamní vlády. Stále je nejvíce láká bohatý sociální program, který dosud Němci zcela neomezili.
Němečtí politici cítí, že krajně pravicová strana AfD výrazně sílí. Co se týče migrace, přejímají některá jiná politická uskupení její rétoriku a volají po deportacích.
Německá kontrarozvědka se stále více zaměřuje na riziko terorismu v zemi. Aktuálně zabránila plánovanému útoku islamistů na synagogu v Kolíně nad Rýnem.
Berlínská část Neukölln připomíná bitevní pole. Hoří tam auta, kameny létají na policisty. Propalestinské demonstrace tam nabírají na síle. Němečtí odborníci začínají poukazovat na důsledky několik let staré migrace z Blízkého východu.