Ústavní soud zrušil část novely o střetu zájmů
Ústavní soud (ÚS) zrušil podstatnou část novely o střetu zájmů, která zpřísňovala pravidla vlastnictví médií a čerpání dotací u členů vlády. Důvodem bylo porušení legislativního procesu.
Ústavní soud (ÚS) zrušil podstatnou část novely o střetu zájmů, která zpřísňovala pravidla vlastnictví médií a čerpání dotací u členů vlády. Důvodem bylo porušení legislativního procesu.
Dotační podvod, který připravil Českou republiku o sto milionů korun, mají na svědomí dva lidé a jedna firma. Jedná se o pekárny Penam z koncernu Agrofert, který ovládá bývalý premiér Andrej Babiš.
Kauza Čapí hnízdo nebere konce. Policie znovu obvinila manažery Babišova holdingu z křivých výpovědí.
Vít Rakušan se s Agrofertem dohodl na mimosoudním smíru. Následně na to smazal všechny své výroky o tom, že jej společnost Andreje Babiše chtěla odposlouchávat.
Vít Rakušan vysvětluje, proč používal šifrovaný telefon. V nejnovější kauze, která se dotýká i aféry Dozimetr, se jej však zastala nejen pětikoalice, ale i neúspěšná kandidátka na prezidenta Danuše Nerudová.
Firmy koupila od Agrofertu investiční skupina Kaprain, která patří podnikateli Karlu Pražákovi. Zaplatila za ně 12 miliard korun.
Hned několik případů falšovaných masových výrobků odhalila Potravinářská inspekce. Na falšování potravin se podílejí i výrobci spadající pod Agrofert.
Mafra, kam spadají deníky MF DNES, Lidové noviny a Metro, je zdá se na prodej. Nejvyšší částku nabídl Michal Strnad. S informací přišel Deník N.
Skupina Penam z Babišova holdingu Agrofert dostala od slovenského antimonopolního úřadu pokutu 21 milionů eur, to je asi 502 milionů korun, za porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže. O rozhodnutí informoval úřad na svém webu.
Agrofert vykázal více než dvojnásobný zisk. Řada politiků v tom vidí příčinu drahých potravin, firma argumentuje úspěchem v zahraničí.