Afrika očekává velký nárůst případ AIDS. Chybí jí americké peníze na boj s nemocí
Afrika by bez amerických peněz mohla začít prohrávat svůj boj s nemocí AIDS. Očekává se velmi výrazný nárůst případů této smrtelné choroby.
Afrika by bez amerických peněz mohla začít prohrávat svůj boj s nemocí AIDS. Očekává se velmi výrazný nárůst případů této smrtelné choroby.
Oficiálně na východě Konga nyní platí příměří. Tamní úřady však varují, že se separatisté z rwandské skupiny M23 pokouší dostat do tamní metropole Bukawu.
Východ Konžské demokratické republiky čelí katastrofální situaci. Boje ničí nemocnice, tisíce lidí jsou zraněné či mrtvé. WHO volá po pomoci a ochraně zdravotníků.
Afrika už začíná pociťovat problémy po zastavení zahraniční pomoci ze strany Spojených států. Podle agentury USAID, která o peníze rozhodnutím prezidenta Trumpa přišla, začíná být nedostatek jídla a léků kritický.
V roce 1820 opustila první skupina svobodných černochů Spojené státy a vyplula do Afriky. Program, který měl za cíl vrátit bývalé otroky a jejich potomky, byl částečně financován americkým Kongresem a inspirován britskými pokusy o osídlování Afriky.
Světová zdravotnická organizace (WHO) ocenila Nigérii za eliminaci onchocerkózy, známé jako říční slepota. Stala se tak prvním africkým státem, který tuto nemoc vymýtil.
Ztracený osmiletý chlapec přežil sám jako zázrakem několik dní v zimbabwském národním parku Matusadona, který obývají nejen sloni či žirafy, ale také čtyři desítky nebezpečných lvů.
I přes pokroky v registraci narození zůstává 150 milionů dětí mladších pěti let na celém světě nezapsaných do oficiálních systémů.
V Nigérii byla odhalena nelegální těžba lithia, při které pracují děti. Tento neetický průmysl má vážné důsledky pro ekonomiku a bezpečnost země.
Český tým vědců postavil v jižní Etiopii špičkovou seismickou síť, která zpřesňuje sledování zemětřesení.