Německá AfD zaznamenává propad. Můžou za to protesty na podporu migrace
Plánované deportace problémových migrantů se obrátily proti AfD samotné. Její preference začaly klesat.
Plánované deportace problémových migrantů se obrátily proti AfD samotné. Její preference začaly klesat.
Poté, co stovky tisíc Němců protestovaly o víkendu proti straně AfD a jejímu plánu na tvrdší zacházení s migranty, vystrkuje drápky i zmíněná krajně pravicová partaj. Dokonce mluví o odchodu Německa z Evropské unie.
Přestože západoevropské země zažívají v posledních měsících s migranty velké problémy a nejedna ulice se změnila ve válečnou zónu, část lidí v Německu a ve Francii protestuje proti jejich odsunu či zpřísnění pravidel imigrační politiky.
Na konzervativní sociální a národoveckou zahraniční politiku cílí nové sdružení protřelé političky Sahry Wagenknecht. To může na německé politické scéně udělat pořádný vítr.
Němečtí politici cítí, že krajně pravicová strana AfD výrazně sílí. Co se týče migrace, přejímají některá jiná politická uskupení její rétoriku a volají po deportacích.
Hlasy po předčasných volbách v Německu sílí. Současná koalice má totiž historicky nejnižší podporu a ke slovu se dostává opozice, kterou představuje konzervativní CSU a krajně pravicová AfD.
Přestože kancléř Olaf Scholz tvrdí, že antisemitismus v Německu nemá místo, situace v ulicích mluví docela jinou řečí. Německem se znovu šíří silné protižidovské nálady.
Průzkum agentury INSA ukázal, že Němci touží po změně. Představil i volební preference, kde vede křesťansko-demokratická CDU následována radikály z AfD. Strany vládní koalice zažívají volný pád.
Po volbách v Hesensku a Bavorsku slaví Křesťanskodemokratická unie i Alternativa pro Německo.
"Už to zkoušeli vaši dědové a jak to dopadlo. Obrovské utrpení a ruské tanky v Berlíně." Německá AfD kritizuje pomoc Ukrajině a u voličů s tím slaví úspěch.