České turistické značky najdete i v Mongolsku
V Mongolsku jako doma. Asijská země začala požívat české turistické značení.
V Mongolsku jako doma. Asijská země začala požívat české turistické značení.
Krásu Šumavy mohou turisté objevovat i díky historickým parním vlakům. První spoj vyjede již 29. června.
Památník a mohyla připomínají zásadní událost, která se odehrála v Kaprounu na Jindřichohradecku. Mistra Járu Cimrmana tam vyhodili z vlaku. Jel totiž načerno. Na místě je i odlitek jeho těla, které dopadlo do pískového podloží poblíž železničních pražců
Olomoucká zoo jako jediná v Česku chová kojoty. Najdete je ve výběhu společně s medvědy.
Navštivte neobjevené skvosty Česka. Tato turisty nevytížená místa každoročně vybírá Česká centrála cestovního ruchu.
Restaurace jen pro dva lidi je nejmenší na světě. Je v Itálii a jídlo pro dva tam vyjde v přepočtu na bezmála 12 tisíc korun. I tak ale mají rezervace na měsíce dopředu.
Český génius, vynálezce, pedagog, mistr Jára Cimrman objevil bahenní lázně v pražských Slatinách 21. září 1889 dvě minuty po půl druhé odpoledne, kdy propadl dírou v dřevěné lávce a nechtěně se vykoupal v rašeliništích.
Občanku místo cestovního pasu lze využít i v řadě států mimo Evropskou unii.
Bylo 5. května někdy kolem roku 1917, pravé poledne, když český velikán, vědec a světoběžník Jára Cimrman slavnostně odhalil svůj trafovýčep, samoobslužné výčepní zařízení s unikátním způsobem napájení vysokým napětím.
Kilometr a půl dlouhá stezka uprostřed bažinaté přírody odkryje i krásy post-vulkanické činnosti. Tento přírodní poklad leží nedaleko Františkových Lázní.