Zpěváka punkových Anti-Flag obvinilo 13 žen ze sexuálního zneužívání

Padesátiletého zpěváka punkových Anti-Flag Justina Sanea obvinilo třináct žen ze sexuálního zneužívání. Nejmladší z obětí bylo 12 let.

Justin_Sane_01

Místo pódia čeká Justina Sanea pravděpodobně soudní síň.
Zdroj: Wikimedia Commons

  • Místo pódia čeká Justina Sanea pravděpodobně soudní síň.
  • Zdroj: Wikimedia Commons

Jako punkrockového predátora označují americká média frontmana pittsburghské kapely Anti-Flag Justina Sanea. Příčinu k tomu pojmenování jim zavdal podcast Enough, kde o nedobrovolném sexuálním styku s zpěvákem mluvila jedna z jeho bývalých fanynek. Následně se k ní přidalo dalších dvanáct žen. Průběh byl ve všech případech podobný. Sane se s ženami delší dobu scházel, vyjadřoval jim hluboké city, ale když pak došlo k sexu, bil je, ponižoval, plival na ně a vyžadoval hru na pána a otrokyni.

Největší pozdvižení způsobila výpověď dnes 44leté ženy. Ta řekla, že se Sanem se scházela v době, kdy zpěvákovi bylo 17 let a jí pouhých 12. Muzikant prý ji tenkrát kladl na srdce, aby se o sexuálních praktikách nikde nezmiňovala.

Kapela se po obviněních od svého frontmana distancovala. „Justine, jsi nemocný a potřebuješ pomoc od profesionála. Chceme projevit náš soucit a věřit ve spravedlivost, ale zranil jsi tolik lidí. Nejen ty, kteří vyšli s pravdou na světlo, ale i další, kteří si ji stále nosí v sobě. Tak dlouho jsi zneužíval práci kapely a lidí spojených s ní. Jak to spousta predátorů dělá, zneužil jsi nás jako zástěrku pro ty hrozné věci, které jsi dělal, a o nichž jsi věděl, že bychom je nikdy neschválili,“ napsala kapela ve společném prohlášení, kde oznámila i rozpad.

Naposledy hráli Anti-Flag v České republice na letošním ročníku festivalu Rock For People.

Autor: Jan Skala

Související

profimedia-0795085429
Zahraniční

Syn amerického prezidenta čelí dalším obviněním. Kvůli zbraním i drogám

1200px-Oberleitung_Ueberlappung_IMG10001
Krimi

Kabely skončily ve šrotu, Poláci ve vazbě

Czech_special_disciplinary_force2
Krimi Video

Zásahovka vytáhla muže zpod postele. Je podezřelý ze zabití

amplion
Zahraniční

Ani Rusko, ani Bělorusko. Putinovy projevy pouštěl polský policista