pátek 19. července 2024

Zkuste použít jaderné zbraně a bude to váš konec, hrozí Soul směrem na sever

Severní Korea zintenzivňuje testy balistických raket. Pokud by mělo dojít na jaderné zkoušky, odpověď bude drtivá, tvrdí Jižní Korea.

FsRE3H5acAE1Q4Q (1)

Kim Čong-un oznámil test supervelké hlavice.
Zdroj: X

  • Kim Čong-un oznámil test supervelké hlavice.
  • Zdroj: X

Severní Korea v posledních dnech zvyšuje frekvenci testů balistických raket krátkého doletů a plánuje rozsáhlé cvičení, které má simulovat jaderný protiútok. To je trnem v oku jejímu sousedovi, Jižní Koreji, která Pchjongjang už varovala. „Pokud se Severní Korea pokusí použít zbraně, bude čelit okamžité, zdrcující a rozhodné reakci ze strany jihokorejsko-americké aliance a severokorejský režim bude vystaven svému konci,“ uvedlo jihokorejské ministerstvo obrany.

Na cvičení, kterému přihlížel osobně severokorejský vůdce Kim Čong-un, vypálila tamní armáda několik střel, které po 300 kilometrech dopadly do vod poblíž Korejského poloostrova. Spojené státy na cvičení reagovaly prohlášením, že KLDR vyostřuje napětí v regionu a porušuje rezoluce Rady bezpečnosti OSN. USA však už nemohou uvalit sankce na Severní Korej, ani na její jaderný program, protože prodloužení dohledu v OSN vetovalo Rusko jako spojenec severokorejského režimu.

Autor: Jan Skala

Související

standard_compressed_38661548134_b3d75aacbe_o
Zahraniční

Silicon Valley začalo podporovat Trumpa. Od Bidena dává ruce pryč i Obama

vlna veder USA
Zahraniční

Léto v USA dosáhlo extrémních teplot, ukazuje mapa NASA

profimedia-0890556757
Zahraniční

Opatření se vyplatila. Policie zatkla muže, co chtěl střílet na sjezdu republikánů

Joe Biden
Zahraniční

Biden má covid. I přes mírné příznaky musí dočasně přerušit kampaň