Zklamání. Barcelona titul neobhájí, letos nezískala jedinou trofej

Satoranský a spol. vypadli v semifinále ligy s Realem

Nejde to. Barcelona s Tomášem Satoranským do finále španělské ligy neprošla.

• Nejde to. Barcelona s Tomášem Satoranským do finále španělské ligy neprošla.

Tak to se nepovedlo. Basketbalisté Barcelony mají po sezóně a za nehty jim neuvízl jediný pohár. Po čtvrtfinálovém vypadnutí v Eurolize s řeckým Olympiakosem tým s Janem Veselým a Tomášem Satoranským zklamal i ve španělské lize.

Obhájce titulu si v semifinále vylámal zuby na Realu Madrid. Velký rival mu oplatil porážku z loňského finále a porazil jej hladce 3:0 na zápasy.

Po dvou prohrách v Madridu si mužstvo z Katalánska chtělo spravit chuť na domácí palubovce. Stav duelu se měnil jako na houpačce. Barcelona vedla 7:2, aby na konci první čtvrtiny ztrácela již 11 bodů. V té druhé snížila manko na čtyři body a pak na chvíli v hale Palau Blaugrana vyšlo slunce. Tým Rogera Grimaua srovnal ve třetí čtvrtině na 55:55 a pak vedl o tři nebo čtyři body téměř do konce zápasu. A potom přišel velký černý mrak. Real osmibodovou šňůrou stav otočil z 90:87 na 90:95. Konec, zklamání, mizerný rok nového trenéra. Veselý navíc ´okořenil´ poslední zápas vyloučením ve 13. minutě. K úspěchu nevedlo ani skvělých 27 bodů Parkera a solidních 12 bodů Satoranského.