Zemřela bluesrocková legenda Dickey Betts. Proslavil se s The Allman Brothers

Vlivný kytarista, který inspiroval další generace, podlehl plicnímu onemocnění a rakovině. Dickeymu Bettsovi bylo 80 let.

4366433007_161b1ba06c_b

Dickeyho Bettse zabilo plicní onemocnění a rakovina.
Zdroj: Flickr

  • Dickeyho Bettse zabilo plicní onemocnění a rakovina.
  • Zdroj: Flickr

Ve věku 80 let zemřel kytarista, zpěvák a jedna z nejvýraznějších postav amerického blues a jižanského rocku, Dickey Betts. Jeho hudební tvorba byla dlouhá léta spojena s kapelou The Allman Brothers, kde patřil mezi zakladatele a s níž vydal řadu studiových alb a vystoupil na stovkách koncertů. V kapele s přestávkami hrál v letech 1969 až 2000, kdy pak pokračoval jako sólový muzikant.

Během let, kdy natáčel sólově, došlo k usmíření Greggem Allmanem, s nímž Betts vedl spor ohledně svého vyhození v roce 2000. Tehdy jej Allman a jeho spoluhráči prostřednictvím faxu vyzvaly k odchodu z kapely z důvodu Bettsovy tehdejší závislosti na drogách. Oba muzikanti se pak léta soudili.

Zdravotní problémy kytaristovi komplikovaly život od roku 2018, kdy prodělal mozkovou mrtvici a z kritického stavu jej dostala až operace mozku. Příčinou smrti však bylo chronické obstrukční plicní onemocnění v komplikaci s rakovinou.

Autor: Jan Skala

Související

rakovina mozku
Zdraví

Vědci vyvinuli vakcínu pro léčbu rakoviny mozku

Azbestová vlákna
Domácí

Azbestová střecha je životu nebezpečná. Jak se jí zbavit?

rakovina
Zdraví Věda

Bílkoviny v krvi varují před rakovinou, tvrdí výzkum

7272346858_d15dbbd3a6_b
Zahraniční

Pacient s prasečí ledvinou žil dva měsíce. Na transplantaci čekají miliony dalších