Zákeřně bodl školačku do krku. Soud poslal narkomana na 16 let do vězení

Chování obžalovaného umocňovala drogová závislost. Po vlivem drog také spáchal nejhrůznější čin svého dosavadního života, pobodal ani ne patnáctiletou školačku do krku.

profimedia-0884481614

František Oláh jde na 16 let do vězení.
Zdroj: Profimedia

  • František Oláh jde na 16 let do vězení.
  • Zdroj: Profimedia

Brněnský krajský soud potrestal narkomana Františka Oláha 16 lety vězení za to, že loni v září poblíž základní školy v brněnské části Židenice bodl bez jakékoliv příčiny do krku nezletilou žákyni. Ta poté skončila na jednotce intenzivní péče a přežila jen díky včasnému zákroku lékařů. Oláha, který byl v té době pod vlivem drog, zatkla policie přímo na místě, kde jej zadrželi svědci incidentu. Na dnešní verdikt čekal ve vazbě.

Kromě vězení musí obžalovaný poškozené dívce zaplatit půl milionu korun za nemajetkovou újmu, protože trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Peníze po něm bude chtít i zdravotní pojišťovna, a to ve výši 194 tisíc korun za léčení napadené.

Pobodání školačky, které soud kvalifikoval jako pokus vraždy, není jediným Oláhovým prohřeškem. Pykat bude také za výtržnictví, kdy si jako své oběti vybíral výhradně ženy. Na ty pokřikoval na ulicích, pokoušel se je osahávat, bral jim různé věci nebo si před nimi stahoval kalhoty.

Rozsudek je pravomocný. Oláh ani státní zástupkyně se proti němu neodvolali.

Autor: Jan Skala

Související

GR4LZEkbQAA2JbV
Krimi

Narkoman se poléval benzínem a vzýval Alláhu, druhý chtěl skákat ze střechy

justice
Krimi

Kuplířka, co prodávala mladistvou, chtěla podmínku. Nakonec si odsedí o rok méně

soud
Krimi

Cizinec odpálil ženě petardu v genitáliích. Půjde si za to sednout na 18 let

profimedia-0851704799
Krimi

Zfetovaný muž zabil dítě, které držel jeho sok v náručí. Dostal 17 let