neděle 6. října 2024

Zachův gól na výhru Bostonu nestačil

Pavel Zacha vstřelil jediný gól Bostonu v utkání proti Calgary. Boston prohrál 1:4.

Pavel Zacha a Jonathan Huberdeau

• Pavel Zacha a Jonathan Huberdeau

Calgary si vytvořilo zásluhou Kuzmenka a Zaryho dvougólový náskok. Boston vstřelil kontaktní gól při přesilové hře pět na tři na začátku třetí třetiny. Pavel Zacha skóroval z pravého kruhu po přihrávce Davida Pastrňáka. Šestadvacetiletý útočník vstřelil jedenáctý gól v sezoně.

„Myslím, že každý z týmu chtěl skórovat,“ řekl Zacha. „Pomohla nám přesilová hra pět na tři. Pak jsme ale byli vyloučení a ztratili jsme tempo. Byl to jeden z těch zápasů, které se musíte naučit vyhrávat.“

Calgary si vítězství nenechalo vzít. Za dvě minuty po gólu českého útočníka zvyšoval na 3:1 pro Flames Huberdeau. Necelých deset minut před koncem zvýšil na konečných 4:1 Hanifin. Kanaďan Huberdeau zaznamenal v utkání jeden gól a dvě asistence.

Český forvard David Pastrňák překonal v Bostonu další hokejový milník. Jeho asistence u Zachova gólu znamenala 73. bod v 50 zápasech, což je nejvíce bodů v 50 utkáních za posledních třicet let. Pastrňák se tak opět zapsal do historie Bruins.

Zdroj: nhl.com