Místo původních osmi tisíc má teď Twitter jen patnáct set zaměstnanců. Masivní propouštění byla prý jediná možnost, jak krachující společnost s třímiliardovým dluhem zachránit. O práci přišli top manažeři i řadoví zaměstnanci. Kromě redukce pracovních míst změnil Musk i podmínky pro uživatele této sociální sítě. Od té doby se prý na platformu vracejí inzerenti.
Protože hlavním důvodem propouštění byly finanční problémy, právní zástupci postižených zaměstnanců měli obavy, aby celý proces proběhl podle pravidel a nikdo nebyl znevýhodněný. „Bez ohledu na finanční situaci existují přísné zákonné povinnosti, které nelze ignorovat, včetně konzultací s dotčenými zaměstnanci. Twitteru jsme tyto závazky připomínali při každé příležitosti, aby se naši svěřenci vyhnuli dalším problémům,“ řekl Jo Keddie, právní zástupce skupiny propuštěných zaměstnanců. Těm prý Musk bez jakéhokoliv předchozího varování odepřel přístup do kanceláří i informačních systémů.
Propouštění začalo počátkem loňského listopadu. Elon Musk koupil Twitter loni v říjnu za 44 miliard dolarů. O společnost prý ale příliš nestál. To potvrdil i vtipem v rozhovoru pro britskou BBC. Tam řekl, že generálním ředitelem jmenoval svého psa.