Zacha se podíval a rozhodl

Český útočník v prodloužení ukončil duel Medvědů s Pantery.

Bonusový bod je doma!

• Bonusový bod je doma!

NHL, to není jen David Pastrňák. Jeho bostonský spoluhráč Pavel Zacha se stal druhou hvězdou zápasu Bruins proti Florida Panthers, kteří je vyřadili v prvním kole play-off minulého ročníku.

Medvědi doma prohráli první třetinu 0:2, ale pak snížil kapitán Marchand, ve třetí dvacetiminutovce přihráli Pastrňák se Zachou na vyrovnávací gól McAvoye a v prodloužení Zacha rozhodl o výhře domácích v poměru 3:2.

„Díval jsem se, jestli jedeme dva na jednoho a jestli bude šance přihrát... ale potom se obrana rozestoupila, takže jsem se podíval, kde je místo. Bylo na vzdálenější straně,“ popsal centr prvního medvědího útoku svoji vítěznou trefu.

Boston se drží na druhé příčce celé NHL za obhájci Stanley Cupu Vegas Golden Knights.

Druhou hvězdou utkání se stal i brankář Lukáš Dostál, který dotáhl Anaheim Ducks k vítězství 4:3 na ledě Pittsburgh Penguins, za něž skóroval Radim Zohorna. Tučňáci jsou jedním z nejhorších týmů ligy.

Autor: Jakub Holý
Zdroj: nhl.com