pátek 19. července 2024

Zábranský spojuje sportovní Brno

Fotbalová Zbrojovka Brno má nového většinového majitele. Stal se jím majitel hokejové Komety a bývalý hokejový reprezentant Libor Zábranský.

Libor Zábranský se stal majitelem Zbrojovky Brno.

Libor Zábranský se stal majitelem Zbrojovky Brno.
Zdroj: Profimedia

  • Libor Zábranský se stal majitelem Zbrojovky Brno.
  • Zdroj: Profimedia

Bývalý hokejový reprezentant Libor Zábranský se stal novým většinovým majitelem fotbalového klubu Zbrojovka Brno. Padesátiletý manažer odkoupil 80% podíl Zbrojovky Brno od dosavadního majitele Václava Bartoňka.

Zábranský v minulosti podobně vstoupil do hokejové Komety, kterou jako majitel, generální ředitel a svého času i trenér, pomohl vzkřísit. Nyní ho čeká podobná mise, ale tentokrát v méně známém fotbalovém prostředí. V osobě Libora Zábranského se tak symbolicky spojí obě nejsilnější brněnské sportovní značky.

„S Václavem Bartoňkem nás pojí dlouholeté vazby, oba kluby jsou a musí být v symbióze. V minulosti Vašek pomohl Kometě a je tedy logické, že já teď pomůžu Zbrojovce. Cílem je vytvořit mezi oběma kluby synergii a naplnit potenciál. Do budoucna se nabízí i myšlenka vybudování společného tréninkového centra, což by mohlo výrazným způsobem posunout zejména mládež. Nechci ale příliš předbíhat, musíme jít krok po kroku,“ uvedl Zábranský pro klubový web.

Hlavním cílem pro Zbrojovku Brno je jednoznačně návrat do nejvyšší fotbalové ligy, k tomu ale povede ještě dlouhá cesta. Brno se totiž aktuálně pohybuje ve druhé polovině tabulky FNL.

Autor: Ota Černý

Související

Stará radnice v Brně.
Domácí

Stará radnice v Brně se stala národní kulturní památkou

Milan_Kundera
Ostatní literatura

Rok po Kunderově smrti vyšla jeho Totožnost poprvé v češtině. Pokřtí ji v září

1280px-Janáček_ca_1890
Hudba

Leoš Janáček by oslavil 170. narozeniny. Ty se připomínají zejména v Brně

envelopes-6134807_1280
Domácí

Brno otevře centralizovaný stavební úřad, počítače z ministerstva ještě nedorazily