sobota 13. července 2024

Z módní ikony je devadesátník. Samotářský Armani dnes slaví

Renomovaný italský módní návrhář dnes slaví 90. narozeniny. Nemá potomky ani manželku.

prof,

Giorgio Armani. Foto: 8. 2. 2024
Zdroj: Profimedia

  • Giorgio Armani. Foto: 8. 2. 2024
  • Zdroj: Profimedia

Italský návrhář Giorgio Armani se narodil 11. července 1934 v italském městě Piacenza. Je známý svým elegantním a nadčasovým stylem, který ovlivnil svět módy po řadu desetiletí.

Armani začal svoji kariéru v módním průmyslu v 60. letech jako návrhář a prodavač v butiku. V roce 1975 založil vlastní značku Armani, která se stala symbolem luxusu, elegance a italského šarmu. Jeho návrhy jsou známé svou jednoduchostí, čistotou linií a kvalitními materiály. Armani je dodnes jednou z nejuznávanějších a nejrespektovanějších značek v oblasti módy po celém světě.

Kromě řady filmových hvězd pravidelně obléká i několik významných světových fotbalistů včetně Cristiana Ronalda . V roce 2003 oblékal i celou anglickou fotbalovou reprezentaci.

Giorgio Armani nikdy nezaložil rodinu ani nebyl ženatý. Svůj samotářský volný čas tráví se svými psy. Armani je znám také svým filantropickým působením. Podporuje různé charitativní organizace a projekty, zejména ty zaměřené na ochranu životního prostředí a podporu vzdělání.

Autor: Šimon Mitro

Související

Vinted
Zahraniční Móda

Vinted platit nechce. Odvolává se proti porušení GDPR

módní přehlídka
Světové dny Móda

Den módy

GD6_WJSWgAA0MkP.jpg
Ostatní Móda

Svět se baví luxusními kousky. Vypadají jako výrobky Ikea, stojí ale tisíce

plavky
Světové dny Móda

Den bikin