sobota 5. října 2024

Výhru Slavie v předkole Evropské ligy řídil Schranz

Slavia si v úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy poradila s ukrajinským týmem Dnipro-1. Pod výhrou 3:0 se dvěma góly podepsal Ivan Schranz.

Dvougólový Ivan Schranz

Zdroj: Twitter @slaviaofficial

• Dvougólový Ivan Schranz
  • Zdroj: Twitter @slaviaofficial

Skóre zápasu mezi Slavií a Dniprem-1 otevřel už v páté minutě Ivan Schranz, kterému přihrávku do vápna naservíroval navrátilec do základní sestavy Lukáš Masopust.

Více než 19 tisíc fanoušků v Edenu oslavovalo ještě před změnou stran Schranze znovu, když se po rohu dostal k míči a střelou na zadní tyč zvyšoval na 2:0.

Ve druhém poločase domácí svůj tlak ještě zvyšovali, ale ani van Buren ani Lingr své slibné šance neproměnili a Jurečkův gól byl odvolán kvůli ofsajdu.

Nakonec se ale Sešívaní ještě jedné gólové radosti dočkali a to i přesto, že od 58. minuty hráli po vyloučení stopera Ogbua v deseti.

O zvýšení na konečných 3:0 se postarala čerstvá posila Slávie norský záložník Conrad Wallem. Ten šel do hry v 79. minutě místo Jurečky a už o šedesát vteřin později rozvlnil síť Kinareikinovy brány.

„Myslím, že jsme odehráli celé utkání velmi dobře, třetí gól je důležitý, protože vedení o dvě branky bývá zrádné,“ řekl po vydařeném debutu ve slávistických barvách Wallem.