Vueltu pojedou i Hirt a Schlegel

Dva čeští cyklisté se v sobotu zase postaví spolu na start Grand Tour.

Jan Hirt na letošním Giru.

• Jan Hirt na letošním Giru.

Fanoušci se dočkali. Nejlepší cyklistické týmy zveřejnily nominace na závěrečnou Grand Tour letošní sezóny, kterou je Vuelta a España. Na start se v sobotu v Barceloně postaví i Jan Hirt a Michal Schlegel. Doufají, že 17. září dojedou do cíle v Madridu a že budou vidět.

Spolu už absolvovali Giro d’Italia v roce 2017, a to dokonce v jednom týmu. Pro oba to tehdy byl debut na Grand Tour, přičemž Schlegel Hirtovi pomohl k 12. místu v celkovém pořadí.

Zatímco Schlegel na svůj druhý velký etapový závod ještě pár dní čeká, Hirt už jel třeba i letošní Giro. Musel však odstoupit kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.

Do cíle letos v Itálii dojel z Čechů jen Mathias Vacek, jenž na Grand Tour debutoval a měl to štěstí, že byl negativní. Teď se na něj možná usměje zase a stane se třetím Čechem na Vueltě 2023. To když jeho tým potvrdí předběžnou nominaci.

Favoritem závodu je vítěz posledních dvou ročníků Tour de France, Dán Jonas Vingegaard.

Autor: Jakub Holý
Zdroj: lavuelta.es