Vrah Hušákova řidiče odjede na Ukrajinu. Tam by měl nastoupit na frontu

Sami Ukrajinci se přimluvili za vydání odsouzeného vraha Timura Treťjakova. Ten chce na východní frontě bránit svou zemi proti ruské přesile.

profimedia-0669640478

Timur Treťjakov v době, kdy dostal doživotní trest.
Zdroj: Profimedia

  • Timur Treťjakov v době, kdy dostal doživotní trest.
  • Zdroj: Profimedia

Přestože doživotní trest byl pro Timura Treťjakova zmírněn na 22 let, ani takovou dobu si muž odsouzení mimo jiné i za vraždu řidiče někdejšího generálního ředitele společnosti Sazka Aleše Hušáka, neodsedí. Podle vyjádření ministerstva spravedlnosti bude Treťjakov vydán na Ukrajinu, tedy do svého domovského státu, kde by měl okamžitě odcestovat na východ země a zapojit se do bojů proti ruské armádě.

Řidič ředitele Sazky přišel o život omylem. V listopadu se sice Treťjakov vydal na Václavské náměstí s úmyslem vraždit, ovšem spadeno měl na arménského podnikatele, který měl jezdit v luxusním bentley. Místo toho však zastřelil řidiče Aleše Hušáka, který shodou okolností jezdil v autě stejné značky.

Treťjakov byl člověkem, který byl zapleten do vyřizování účtu ve sférách podnikatelů ze zemí bývalého Sovětského svazu. Dva týdny před vraždou proto pobodal dalšího arménského podnikatele, který přežil jen díky včasnému zásahu záchranky. Za oba činy Ukrajinec dostal doživotní trest, ale vrchní soud pak rozsudek zmírnil, protože zákonné podmínky pro uložení doživotí podle něho nebyly splněné. Svou vinu u soudu popíral, kdy se nejprve vydával za náboženského fanatika, posléze za zahraničního novináře.

Autor: Jan Skala

Související

GNoD-2SWEAASt-l
Zahraniční

Měli to dokončit, napsal muž na facebook. A jde na tři měsíce za mříže

Sberbank_Praha_5,_Smíchov_01
Ekonomika

Ve Sberbank leží dvě miliardy, o které se nikdo nehlásí. Na výplatu je měsíc

408127198_10221297628985005_2111989018936352545_n
Zahraniční

Zelenskyj odmítl Macronovo olympijské příměří. Nevěříme Putinovi, řekl

GNoZn6VWYAAsG4x
Zahraniční

Cintula jde do vazby. Fico bude muset zatím zůstat v Banské Bystrici